Montaż drzwi

Wyceń usługę u 1273 firm budowlanych

Sortuj po:

 • PFB ALFA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Gdańsk

  Firma budowlana - PFB ALFA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • DJ-BUD DANIEL JUCHNO

  Trzebielino

  Firma budowlana - DJ-BUD DANIEL JUCHNO
  lub , aby zapisać firmę
 • BOB-BUD Bogdan Pajestka

  Cięcina

  Firma budowlana - BOB-BUD Bogdan Pajestka
  lub , aby zapisać firmę
 • CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Gdańsk

  Firma budowlana - CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • Swet Home Karol Grądzki

  Mrocza

  Firma budowlana - Swet Home Karol Grądzki
  lub , aby zapisać firmę
 • Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert

  Gronowo Elbląskie

  Firma budowlana - Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert
  lub , aby zapisać firmę
 • L.D.A.BUD Łukasz Markowski

  Karlino

  Firma budowlana - L.D.A.BUD Łukasz Markowski
  lub , aby zapisać firmę
 • Brukarstwo-ogrodzenia, usługi remontowo-budowlane

  Kościan

  Firma budowlana - Brukarstwo-ogrodzenia, usługi remontowo-budowlane
  lub , aby zapisać firmę
 • FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK

  Sztum

  Firma budowlana - FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK
  lub , aby zapisać firmę
 • TERMOOKNA

  Wilków

  Firma budowlana - TERMOOKNA
  lub , aby zapisać firmę

Montaż drzwi w domu

Z pozoru montaż drzwi nie wydaje się skomplikowanym zadaniem. Do produktu zawsze dołączona jest instrukcja, która krok po kroku tłumaczy, jak należy je odpowiednio osadzić. Mimo to, jeżeli nie posiada się doświadczenia w pracach monterskich, bardzo łatwo o popełnienie błędu. Niewłaściwe, samodzielne założenie drzwi, które spowoduje ich uszkodzenie, często uniemożliwia ich reklamację. Dlatego zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych, lepiej skorzystać z pomocy sprawdzonych fachowców.

Na co zwrócić uwagę przed montażem drzwi?

Zanim zleci się przeprowadzenie montażu, należy przemyśleć kilka ważnych kwestii. Jeszcze przed zamówieniem konkretnego modelu drzwi, trzeba wybrać, czy mają one otwierać się na zewnątrz, czy do środka. To bardzo ważna decyzja, która ma niebagatelne znaczenie podczas późniejszego użytkowania. Przykładowo, otwieranie na zewnątrz pozwala na oszczędność miejsca w przedpokoju i sprawdzi się wtedy, gdy ta przestrzeń w domu jest wyjątkowo mała. Oprócz tego istotnym kryterium jest to, czy drzwi są lewo, czy prawostronne.

Przed zakupem i zamontowaniem drzwi należy też wykonać pomiary otworu drzwiowego. Konieczne jest przy tym wykazanie się bardzo dużą uwagą, ponieważ nawet drobna niedokładność może przysporzyć nie lada problemów. Już na tym etapie warto więc zwrócić się o pomoc do specjalistów. Samodzielne przeprowadzenie pomiaru jest ryzykowne, ponieważ stosunkowo łatwo o popełnienie błędu. Jeśli nie ma się doświadczenia w tego typu pracach, może się to zakończyć zakupem drzwi, które nie pasują do otworu.

Ważne również, aby zwrócić uwagę na to, z czego zrobione są ściany domu. Przykładowo, budynki wybudowane z drewnianych bali „pracują” i mają tendencję do osiadania, co może przekładać się zwłaszcza na stan drzwi zewnętrznych. W takim przypadku wytyczne związane z montażem powinien wydać architekt, który był odpowiedzialny za zaprojektowanie danego domu.

Montaż drzwi zewnętrznych – co warto wiedzieć?

Przed montażem drzwi, należy dokładnie oczyścić otwór drzwiowy oraz sprawdzić, czy nie ma w nim żadnych ubytków, a powierzchnia jest idealnie równa. Bez względu na to, czy prace przeprowadzane są w starym, czy też w nowym budynku, najczęściej stosowaną metodą jest tzw. montaż łączony. Wyróżnia się on trwałością i polega na połączeniu mocowania ramy drzwi do muru oraz wykorzystaniu kotew. Specjalista może jednak zaproponować inne rozwiązanie – ważne, aby dostosował je do konkretnego budynku i zaleceń producenta drzwi.

W przypadku wymieniania starych drzwi na nowe warto postawić na kompleksowy montaż, który zakłada również zamontowanie nowej ościeżnicy. Inne rozwiązanie może być dość problematyczne, ponieważ wymaga odpowiedniego dostosowania właściwych drzwi do wymiarów starej ościeżnicy.

Jak wygląda montaż drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne montuje na ostatnim etapie prac budowlanych lub remontowych – należy zrobić to po ułożeniu podłóg oraz otynkowaniu i pomalowaniu ścian. To wyjątkowo ważne, ponieważ przed obsadzeniem drzwi, ściany muszą być odpowiednio przygotowane – należy zadbać o to, aby były wyczyszczone oraz wysuszone. Gdy ich powierzchnia jest gotowa, należy zainstalować ościeżnicę (zazwyczaj trzyczęściową), która znajduje się w zestawie wraz z drzwiami. Powinna ona zostać idealnie dopasowana do wymiarów otworu drzwiowego, dlatego tak istotne jest dokonanie dokładnych pomiarów.

Następnie dochodzi o montażu skrzydła drzwi i wyregulowania ich zawiasów. W tym przypadku również ważna jest wyjątkowa precyzja. Skrzydło musi lekko i płynnie zamykać się i otwierać – warto sprawdzić to na tym etapie prac. Końcowym elementem jest zainstalowanie klamki.

Czym powinien się wyróżniać dobry monter drzwi?

Profesjonalny monter, który odpowiada za właściwe osadzenie drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych, musi wyróżniać się niezwykłą dokładnością i starannością. Istotne również, aby mógł pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie przeprowadzania tego typu prac oraz dodatkowymi szkoleniami i kursami zawodowymi. Wybierając fachowca, należy więc kierować się nie tylko ceną oferowanych przez niego usług, lecz także innymi kryteriami. Dobrymi wskazówkami są referencje wykonawców, opinie klientów oraz przykłady wykonanych realizacji. Warto również zwrócić uwagę na kwestię podejścia do obsługi klienta. Już podczas pierwszego kontaktu specjalista powinien sprawiać wrażenie rzetelnego i profesjonalnego.

Dobry monter służy także poradą. Oprócz tego musi mieć dostęp do odpowiednich narzędzi. Absolutnym minimum jest poziomica, miarka, kątownik, kliny (plastikowe lub drewniane), młotek, śrubokręty i wiertarka.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy?

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy budowlano-wykończeniowej gwarantuje, że drzwi zostaną zamontowane w poprawny sposób, co przełoży się na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Fachowcy pracują sprawnie, a przy tym bez hałasu i tworzenia niepotrzebnego bałaganu. Dbają o wszystkie etapu montażu – od dokonania pomiaru, poprzez oczyszczenie otworu drzwiowego i przygotowanie ściany, aż po właściwe obsadzenie drzwi. Zlecenie prac specjalistom pozwala więc na oszczędność czasu i zapewnia duży komfort.