1. Plasowanie Ofert

  1. Pokazujemy Ci wyniki wyszukiwania usług firm budowalnych w określonej kolejności, opartej o następujące parametry:

   1. lokalizacja firmy budowlanej (odległość od miejsca, w którym miałaby być wykonywana usługa),
   2. liczba opinii o usługach wykonanych przez daną firmę budowlaną,
   3. aktywność firmy budowlanej na platformie Building Companion (np. liczba logowań, kompletność profilu),
   4. posiadanie certyfikatu jakości usług, w tym certyfikatu Xella lub statusu ekipy stale współpracującej z Xella,
   5. liczba zapytań otrzymanych przez firmę budowlaną w określonym czasie i liczba zapytań, na które firma ta udzieliła odpowiedzi, odsetek zapytań,
   6. zweryfikowanie profilu firmy budowlanej,
   7. liczba wykonanych projektów na rzecz klientów,
   8. liczba odbytych szkoleń organizowanych przez Xella, związanych z podnoszeniem kwalifikacji.

   Parametry takie jak lokalizacja firmy budowlanej, aktywność firmy budowlanej na platformie Building Companion (np. kompletność profilu), liczba opinii o usługach wykonanych przez daną firmę budowlaną, posiadanie certyfikatu jakości usług, w tym certyfikatu Xella lub statusu ekipy stale współpracującej z Xella będą miały znaczenie większe dla plasowania niż pozostałe wyżej wskazane parametry.

   Oznacza to, że w pierwszej kolejności wyświetlamy listę wykonawców dopasowanych do wpisanej przez Ciebie lokalizacji. Jeśli wykonawcy tacy mają opinie o wykonanych usługach, wyżej w wynikach wyszukiwania wyświetlimy tych wykonawców, którzy są najbliżej Ciebie i mają najwięcej opinii. Niżej w wynikach wyszukiwania będą ci wykonawcy, którzy mają bliską lokalizację, ale mniej opinii lub nie mają ich wcale.

   Jeśli nie podasz swojej lokalizacji, w pierwszej kolejności wyświetlimy listę wykonawców posiadających zdjęcia - z największą liczbą opinii.

   Nie stosujemy płatnych, wyróżnionych profili.

 2. Sortowanie Firm Budowlanych

  1. Podczas wyszukiwania firm budowlanych możesz sortować wyniki wyszukiwania według wybranych opcji. Pozwoli Ci to szybciej znaleźć wykonawcę dopasowanego do Twoich potrzeb. Opcje sortowania obejmują m.in. usługę, lokalizację, liczbę opinii, liczbę zdjęć, posiadanie certyfikatu. Poniżej znajdziesz informacje na temat opcji sortowania dostępne na Builidng Companion.

   Wyniki wyszukiwania możesz sortować zarówno na liście usług, jak i na listach poszczególnych lokalizacji.

   Jeśli skorzystasz z opcji sortowania, w pierwszej kolejności zobaczysz wykonawców, którzy spełniają kryteria wskazanej przez Ciebie opcji (np. są zlokalizowani najbliżej kodu pocztowego, który podałeś/aś lub miejscowości, jaką wpisałeś/aś). W dalszej kolejności zobaczysz wykonawców, którzy są z dalszych lokalizacji, ale posiadają największą liczbę opinii oraz posiadają zdjęcia.

   Ze względu na różnice między tymi widokami każdy z nich możesz sortować nieco inaczej. Dlatego kiedy klikniesz przycisk „Posiada certyfikat”, „Tylko ze zdjęciami”, „Tylko z opiniami” zmieni się także lista dostępnych opcji sortowania.