Jestem klientem
Jestem wykonawcą
Dla dystrybutorów

Czy muszę czekać na kontakt od wykonawcy czy mogę sam go zainicjować?

Po pozytywnej odpowiedzi wykonawcy na zapytanie o wycenę otrzymasz kontakt do wykonawcy. Możesz jak najbardziej skontaktować się z nim jako pierwszy. 

Chcę skontaktować się z firmą budowlaną, szukam ekipy budowlanej?

Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę https://building-companion.pl i wpisać kod pocztowy budowy. W celu otrzymania precyzyjnych wyników wyszukiwania, warto dodatkowo skorzystać z opcji wyboru usługi np. budowa domu z wykończeniem (budowa pod klucz. Z wybranym wykonawcą można się skontaktować po przesłaniu krótkiego formularza dotyczącego zlecenia. 

Czy muszę mieć projekt domu, aby złożyć zapytanie o budowę domu?

Wykonawcy w naszej bazie są chętni przyjmować klientów na różnych etapach budowy domu. Jeśli nie masz jeszcze projektu domu, ale masz już działkę i jesteś przekonany o budowie, to możesz do formularza dołączyć zdjęcie projektu domu, który Ci się podoba i którego budowę rozważasz. Nie musisz mieć projekty, by skontaktować się z wykonawcą?  

Skąd wiem, że wykonawca jest zainteresowany moją budową?

Jeśli na podstawie przesłanego formularza wykonawca będzie zainteresowany Twoją budową, to otrzymasz maila i SMS z jego danymi kontaktowymi. Jeśli natomiast wykonawca nie będzie zainteresowany Twoim zleceniem, to w ciągu 2 dni otrzymasz maila, który potwierdza brak zainteresowania po stronie wykonawcy. 

Jak długo będę czekać na odpowiedzi od wykonawców?

Wykonawcy odpowiadają zazwyczaj w czasie od kilku minut do 2 dni.  Jeśli wykonawca, który wyraził zainteresowanie twoim zapytaniem nie skontaktuje się z Tobą po upływie tego terminu, możesz sam zainicjować kontakt. Dane kontaktowe znajdziesz w mailu potwierdzającym. Jeśli natomiast wykonawca wyraził brak zainteresowania Twoją budową, to również otrzymasz taką informację na maila. 

Mam pytanie techniczne odnośnie do budowy domu?

Zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: Buduj bez trudu / budowa domu / doświadczenia / fachowcy 

Chciałabym zamówić Ytong/Silka lub poznać ich ceny?

Niestety Building Companion nie prowadzi sprzedaży materiałów budowlanych. Sprzedaż prowadzona jest przez hurtownie budowlane. 

Kontaktując się z wybraną hurtownią budowlaną, otrzymasz też ofertę cenową na wybrane materiały budowlane. 

Mamy dla Ciebie małą podpowiedź: większość hurtowni odpowiada na maile więc, aby zaoszczędzić czas możesz wysłać zapytania mailowe do wszystkich hurtowni w Twojej okolicy i sprawdzić kto złoży Ci najlepszą ofertę. 

Czy korzystanie z Building Companion jest płatne?

Nie, korzystanie z Building Companion jest bezpłatne.  

Jak mogę wziąć udział w promocjach wyświetlanych na platformie?

Aby skorzystać z promocji z platformy, należy pobrać z platformy voucher związany z daną promocją, okazać go w hurtowni materiałów budowlanych wybranej spośród partnerów platformy, w okresie korzystania z promocji i zakupić ilość materiałów co najmniej równą ilości wskazanej w Regulaminie Promocji.

Czy mogę zadzwonić do specjalisty zamiast korzystać z funkcji "Poproś o wycenę"?

Możesz zadzwonić do profesjonalisty, ale nie zapominaj, że aby móc przedstawić Ci ofertę, poprosi Cię on również o informacje wymienione w formularzu "Poproś o ofertę". Tak więc, jeśli obliczysz liczbę połączeń, które powinieneś wykonać, aby uzyskać więcej ofert, dojdziesz do wniosku, że korzystanie z funkcji "Poproś o ofertę" jest szybsze i bardziej wydajne. Po wypełnieniu, formularz ten można wysłać do kilku specjalistów jednocześnie.