Ogrodzenia i bramy - Białystok

Wyceń usługę u 25 firm budowlanych

Sortuj po:

 • Rafał Olechno Raf-Bud

  Białystok

  Firma budowlana - Rafał Olechno Raf-Bud
  lub , aby zapisać firmę
 • ATM budownictwo

  Białystok

  Firma budowlana - ATM budownictwo
  lub , aby zapisać firmę
 • MC-Bud Mariusz Czarniecki

  Białystok

  Firma budowlana - MC-Bud Mariusz Czarniecki
  popular
  Popularny
  lub , aby zapisać firmę
 • FALBUD

  Białystok

  Firma budowlana - FALBUD
  lub , aby zapisać firmę
 • Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Wyłuda

  Białystok

  Firma budowlana - Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Wyłuda
  lub , aby zapisać firmę
 • Biel-Tech Karol Bielenia

  Białystok

  Firma budowlana - Biel-Tech Karol Bielenia
  popular
  Popularny
  lub , aby zapisać firmę
 • Usługi Budowlane Damian Praczuk

  Niewodnica Kościelna

  Firma budowlana - Usługi Budowlane Damian Praczuk
  popular
  Popularny
  lub , aby zapisać firmę
 • AmbirBud Maja Waszczeniuk

  Warszawa

  Firma budowlana - AmbirBud Maja Waszczeniuk
  lub , aby zapisać firmę
 • Easy s.c. Sławomir Szypulski Agnieszka Szypulska

  Lublin

  Firma budowlana - Easy s.c. Sławomir Szypulski Agnieszka Szypulska
  lub , aby zapisać firmę
 • P.H.U. FIL-POL Ewa Białek

  Strzelno

  Firma budowlana - P.H.U. FIL-POL Ewa Białek
  lub , aby zapisać firmę

Jak dobrać odpowiednie ogrodzenie? Ogrodzenia Białystok

Wybór odpowiedniego ogrodzenia jest podstawą zagospodarowania przestrzeni wokół posesji. Dobrze dobrany płot potrafi zmienić każdą przestrzeń i nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Przed podjęciem decyzji należy pomyśleć jakie mamy oczekiwania, na przykład czy chcielibyśmy postawić na ogrodzenie nowoczesne czy tradycyjne oraz czy chcielibyśmy dodać do płotu jakieś dodatkowe akcesoria. Jakie są najczęstsze typu ogrodzeń i które wybrać? Przekonaj się sam.   

Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe to szeroka gama produktów, które umożliwiają szybki montaż oraz potrafią dostosować się do każdej aranżacji. Ten tym ogrodzeń może być wykonany z różnego rodzaju materiałów od drewna do metalu. Takie ogrodzenie wykonane jest z pefabrykowanych płyt, które można łączyć z wcześniej wybudowanymi słupkami ogrodzeniowymi.   

Panele ogrodzeniowe to zdecydowanie najszybszy, a zarazem stylowy sposób na odgrodzenie terenu. Koszt ogrodzenia zależy głównie od materiału wykonania oraz od rodzaju słupków, jednak w stosunku do płotów murowanych czy kamiennych cena jest dość umiarkowana. 

Ogrodzenie z metalu 

Ogrodzenia z metalu poza tymi kutymi, należą do najszybszych i najłatwiejszych w montażu. Mogą być wykonane z siatki, która przez wzgląd na niską estetykę jest zwykle wykorzystywana jako ogrodzenie tymczasowe. Możemy zdecydować się również na nowoczesne panele ogrodzeniowe lub gotowe ogrodzenia metalowe z profili.

Ogrodzenia metalowe bardzo często łączy się z murem co daje naprawdę solidne i ciekawe rezultaty. Ceny ogrodzenia metalowego są bardzo różne, wszystko zależy od użytego metalu oraz jego kształtu. Modne ostatnio ręcznie robione płoty na pewno nie będą należały do najtańszych, jednak kunszt wykonania powinien zrekompensować wszelkie koszty otoczenia nim posesji. 

Solidny mur

Najbardziej trwałym rodzajem ogrodzeń jest ogrodzenie murowane, ma też jednak stosunkowo wysoką cenę i wymaga najwięcej pracy. Zazwyczaj nie buduje się go w całości z cegieł, ponieważ takie rozwiązanie zabiera sporo światła i sprawia, że ogród może wydawać się mniejszy. Najczęstszym rozwiązaniem są murowane słupki ogrodzeniowe rozdzielone siatką lub metalowym ażurem. 

Dobór materiału do ogrodzenia nie jest ograniczony, bardzo popularne są cegły klinkierowe w różnych kolorach, kamień lub jego imitacja czy standardowe cegły. Materiał jest co prawda sporą częścią składową ceny jednak nie warto tutaj oszczędzać. Dobrze wykonany płot będzie nam służyć długie lata. 

Ogrodzenie betonowe

Betonowe ogrodzenia odznaczają się bardzo dużą trwałością, a jedocześnie pozostawiają nam spore pole manewru w wyborze ich wyglądu. Z powodzeniem można je łączyć z elementami metalowymi oraz drewnianymi oraz nadać kolor poprze nałożenie tynku oraz farby.  

Ogrodzenia betonowe możemy zastosować w praktycznie każdym domu, niezależnie od przyjętej stylistyki. Są wytrzymałe i umiarkowanie drogie. Zapewniają duży komfort i poczucie prywatności. 

Ogrodzenie drewniane

Jeżeli nie chcemy inwestować dużo pieniędzy, a zależy nam na płocie drewnianym możemy zdecydować się na płot lamelowy. Jest on niezbyt trwały jednak przy odpowiedniej konserwacji może utrzymać się przez lata. Pasuje do większości wystrojów i bardzo łatwo można zmienić jego kolor. 

Posiadając trochę większy budżet dobrym rozwiązaniem będzie dla nas drewno dębowe lub bukowe. Podczas wyboru ogrodzeń z drewna należy jednak przede wszystkim pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji. Drewno narażone na insekty oraz zmienne warunki atmosferyczne ma tendencję do psucia. 

Gdzie szukać odpowiedniego wykonawcy

W  Białymstoku działa wiele profesjonalnych firm, które oferują swoje usługi w zakresie ogrodzeń. Ogrodzenia Białystok posiadają bardzo zróżnicowane kompetencje i zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniej firmy powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj ogrodzenia nas interesuje. W Białymstoku znajdziemy specjalistów wykonujących fantazyjne płoty kute oraz murowane i kamienne. W takim przypadku warto najpierw przejrzeć realizację danej firmy. Mniej wyspecjalizowane na pewno sprawdzą się w przypadku płotów panelowych oraz prostych płotów z siatki. Tutaj jednak również powinniśmy zwrócić uwagę na profesjonalizm firmy, unikniemy wtedy nieprzyjemnych niespodzianek.