Ocieplenia

Wyceń usługę u 1731 firm budowlanych

Sortuj po:

 • DJ-BUD DANIEL JUCHNO

  Trzebielino

  Firma budowlana - DJ-BUD DANIEL JUCHNO
  lub , aby zapisać firmę
 • MIR-BAU NADZORY BUDOWLANE MIROSŁAW KULA

  Grodzisk Mazowiecki

  Firma budowlana - MIR-BAU NADZORY BUDOWLANE MIROSŁAW KULA
  lub , aby zapisać firmę
 • "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI

  Zgierz

  Firma budowlana - "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI
  lub , aby zapisać firmę
 • BOB-BUD Bogdan Pajestka

  Cięcina

  Firma budowlana - BOB-BUD Bogdan Pajestka
  lub , aby zapisać firmę
 • Swet Home Karol Grądzki

  Mrocza

  Firma budowlana - Swet Home Karol Grądzki
  lub , aby zapisać firmę
 • L.D.A.BUD Łukasz Markowski

  Karlino

  Firma budowlana - L.D.A.BUD Łukasz Markowski
  lub , aby zapisać firmę
 • FIRMA BUDOWLANA KORYCKI S.C. DAWID KORYCKI, PATRYK KORYCKI

  Kalisz

  Firma budowlana - FIRMA BUDOWLANA KORYCKI S.C. DAWID KORYCKI, PATRYK KORYCKI
  lub , aby zapisać firmę
 • BUD-MAJSTER JACEK MALSKI

  Białystok

  Firma budowlana - BUD-MAJSTER JACEK MALSKI
  lub , aby zapisać firmę
 • FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK

  Sztum

  Firma budowlana - FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK
  lub , aby zapisać firmę
 • Zbigniew Jastrzębski

  Szubin

  Firma budowlana - Zbigniew Jastrzębski
  lub , aby zapisać firmę

Ocieplanie domów

Jednym z elementów budowy domu jest wykonanie ocieplenia całego budynku. To niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo i komfort korzystania z domu. Do ocieplania można używać różnych materiałów. Które z nich są najczęściej stosowane i dlaczego tak istotne jest to, aby zostały prawidłowo położone? Z jakimi kosztami należy się liczyć, gdy chce się ocieplić dom?

Dlaczego ocieplanie domów jest tak ważne?

Prawidłowe ocieplenie domów ma istotne znaczenie dla ich późniejszego użytkowania. Przede wszystkim pozwala na optymalizację zapotrzebowania energetycznego budynku. Oznacza to, że do jego ogrzewania zużywa się mniej energii. To z kolei wpływa na optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem domu. Warto pamiętać, że dobrze wykonana izolacja cieplna nie tylko chroni przed utratą ciepła. Izolacja domu to także ochrona przed przegrzewaniem w gorące dni. Wiele materiałów izolacyjnych ma właściwości wyciszające, co zwiększa komfort mieszkania w takim budynku.

Izolacja cieplna chroni budynek również przed wilgocią. Dobrze położona nie będzie nasiąkać wodą, a w efekcie zmniejszy się ryzyko rozwinięcia mikroorganizmów, takich jak pleśnie czy grzyby. Mogą one nie tylko powodować uszkodzenia w strukturze budynku, lecz także być groźne dla zdrowia domowników.

Jakie materiały stosuje się do ocieplania domów?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, inwestorzy mają wiele materiałów do wyboru, jeśli chodzi o ocieplenie domu jednorodzinnego. Cały czas bardzo popularny jest styropian. Do ocieplenia domu równie często jest wybierana wełna mineralna, dostępna w wielu wariantach. Dzięki temu można ją dopasować do miejsca, które będzie ocieplane (ściany, strop, dach). Inne materiały, które również są wykorzystywane do ocieplania domów, to między innymi płyty termoizolacyjne. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i coraz chętniej są wybierane przez inwestorów. Ponownie zainteresowanie budzą także produkty pochodzenia roślinnego, np. trzcina, włókna konopne lub lniane. Dobór materiału izolacyjnego zawsze warto skonsultować z architektem i wykonawcą, uwzględniając powierzchnię budynku, stopień skomplikowania bryły oraz dachu, a także warunki, jakie najczęściej panują w danym regionie.

Jakie są koszty ocieplenia domu?

Koszty ocieplenia domu podawane są zazwyczaj jako cena za metr kwadratowy ocieplanej powierzchni. Dużo tutaj zależy od materiału, jaki zostanie użyty do ocieplenia, a także stawki, jaką proponuje dana firma za swoje usługi. W przypadku ocieplania domu styropianem koszt zakupu to ok. 25-30 zł za ㎡ plus koszt zakupu kleju. Koszt robocizny to około 30 zł za ㎡. Jeżeli jednocześnie wykonywana jest elewacja, koszt łączny robocizny i materiału to średnio około 120 zł za ㎡ w zależności od użytych materiałów. W przypadku ocieplania domu wełną mineralną koszt materiału i robocizny mieści się w granicach 140–150 zł za ㎡.