Kujawsko-pomorskie

Wyceń usługę u 68 firm budowlanych

Sortuj po:

Jak znaleźć najlepszą ekipę budowlaną w kujawsko-pomorskim?

Remont czy budowa domu to dla wielu z nas poważna inwestycja. Chcemy aby prace remontowe przebiegły sprawnie i bez zbędnych opóźnień, tak abyśmy mogli w jak najszybszym czasie mogli cieszyć się swoim nowym domem czy mieszkaniem.  Jak wybrać najlepszą ekipę w kujawsko- pomorskim? 

Jak wybrać najlepszą firmę budowlaną?

Przeciętny człowiek nie orientuje się zbyt dobrze w ofercie firm budowlanych jednak każdy z nas chociaż czasami potrzebuje ich usług. Na co zwrócić uwagę kiedy potrzebna nam jest firma budowlana, będąc kompletnym laikiem?

Opinie użytkowników

Dla mało zorientowanych osób z pomocą mogą przyjść pozytywne lub negatywne opinie użytkowników. Dobra firma remontowo budowlana będzie miała dość sporo takich opinii. Komentarzy warto szukać na różnego rodzaju forach lub profilach facebookowych. Naprawdę solidne firmy będą dbały o dobry wizerunek na wszelkich portalach.

należy też zwrócić uwagę czy w przypadku negatywnych komentarzy widnieje pod nimi jakaś odpowiedź firmy. Każdemu zdarzają się wpadki jednak porządna firma usługowa, która dba o klienta, będzie starała się wyjaśnić sprawę. Uważaj również na profile, które starają się obrazić niezadowolonych klientów lub wręcz siłą wmówić im winę. W takim przypadku lepiej podarować sobie takie usługi. 

Doświadczenie

Niedoświadczonemu klientowi ciężko będzie stwierdzić czy dana ekipa ma odpowiednie doświadczenie w danym zakresie. Jeżeli nie mamy dostatecznej wiedzy aby to stwierdzić z pewnością pomogą nam użytkownicy wielu for tematycznych. Warto poszukać na nim wątków o danej firmie lub samemu założyć odpowiedni. Użytkownicy chętnie dzielą się doświadczeniem, a im więcej zbierzemy odpowiedzi tym większą mamy pewność, że są one autentyczne. 

Doświadczenie ekipy możemy również zweryfikować na podstawie zdjęć umieszczonych na stronie. Niestety nie każda firma je posiada, warto jednak o nie zapytać przed ostatecznym wyborem firmy remontowej. Może nas to ustrzec przed kompletną klapą. 

Cena 

Przed kontaktem z firmą najlepiej najpierw sprawdzić czy oferuje ona usługi, które odpowiadają naszym wymaganiom cenowym. Na stronach wielu firm możemy znaleźć orientacyjny cennik, na przykład za montaż sanitariatów, postawienie ścian czy układanie parkietów. Upewnijmy się, że usługi nie są dla nas za drogie lub podejrzanie tanie. Nie jest regułą, że firmy remontowe cechujące się tanimi cenami są z gruntu złe, jednak zbyt niska cena powinna nas zaalarmować. 

Zakres usług

Firmy budowlane cechują się różnym zakresem usług. Niektóre z nich dostarczają kompleksowe usługi, włączając w to elektryka, hydraulika i innych niezbędnych specjalistów. Jeżeli budujemy dom od podstaw warto zatrudnić właśnie taką ekipę. Usprawni to całość prac i zwolni nas z obowiązku szukania innych fachowców, co niejednokrotnie może okazać się problematyczne. Ponadto lista naszych obowiązków uszczupli się o kilka znaczących pozycji. 

Dużo więcej firm oferuje usługi budowlane nastawione na konkretny zakres prac. Jeżeli potrzebujemy tylko wykończenia wnętrz, spokojnie możemy zdecydować się na firmę, która specjalizuje się tylko w tej dziedzinie. W wielu przypadkach będzie nam również potrzebne doradztwo. Najlepiej aby wybrana przez nas firma oferowała nam te usługi oraz bezpłatny kosztorys. 

Na terenie kujawsko pomorskiego działają firmy, które wykonają każdy typ usług. Dobierzmy więc fachowców tak aby w pełni odpowiadali oni naszym potrzebą. 

Niezbędne formalności

Zanim zdecydujemy się na ekipę budowlaną powinniśmy zadbać o formalności. W umowie powinny znaleźć się wszelkie informacje, które pozwolą nam uniknąć nieporozumień i niespodzianek. Przede wszystkim zadbajmy o wybór materiałów oraz ustalmy maksymalne terminy. Warto też zawrzeć informacje o odpowiedzialności ekipy za wyrządzone szkody czy uszkodzenia. Umowa powinna również zadbać o kwestię godzin pracy oraz preferowanych dni. Profesjonalne firmy budowlane na pewno nie będą miały nic przeciwko takim zapisom. 

Nie powinno się również dawać ekipie żadnych zaliczek. Usługi budowlane należą niestety do tych, w których bardzo regularnie dochodzi do uchybień. Często zdarza się tak, że dzień wpłaty zaliczki jest ostatnim kiedy widzimy pracowników. Nie powinno się to zdarzyć w przypadku dużych, renomowanych firm jednak i tutaj należy zachować ostrożność. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zaliczkę, koniecznie uwzględnijmy jej wysokość w umowie. Nie zaskoczą nas wtedy żadne nieprzewidziane sytuacje i w razie niedopełnienia obowiązków będzie nam łatwiej wyegzekwować swoje racje w sądzie. 

Województwo kujawsko pomorskie oferuje nam szeroki wybór fachowców budowlanych, którzy cechują się bardzo pozytywnymi opiniami. Przy odrobinie chęci na pewno znajdziemy firmę, która odpowiada naszym potrzebą.