Instalacje elektryczne

Wyceń usługę u 652 firm budowlanych

Sortuj po:

 • DJ-BUD DANIEL JUCHNO

  Trzebielino

  Firma budowlana - DJ-BUD DANIEL JUCHNO
  lub , aby zapisać firmę
 • CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Gdańsk

  Firma budowlana - CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • MS Marcel Sypień

  Sucha

  Firma budowlana - MS Marcel Sypień
  lub , aby zapisać firmę
 • Swet Home Karol Grądzki

  Mrocza

  Firma budowlana - Swet Home Karol Grądzki
  lub , aby zapisać firmę
 • L.D.A.BUD Łukasz Markowski

  Karlino

  Firma budowlana - L.D.A.BUD Łukasz Markowski
  lub , aby zapisać firmę
 • FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK

  Sztum

  Firma budowlana - FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK
  lub , aby zapisać firmę
 • M-INSTAL Michał Matysek

  Godziszów Drugi

  Firma budowlana - M-INSTAL Michał Matysek
  lub , aby zapisać firmę
 • JAKUB ANDRZEJCZAK

  Kalisz

  Firma budowlana - JAKUB ANDRZEJCZAK
  lub , aby zapisać firmę
 • ECO HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Warszawa

  Firma budowlana - ECO HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • WESTIM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Katowice

  Firma budowlana - WESTIM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę

Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna ma kluczowe znaczenie w każdym budynku. Jej celem jest dostarczenie sygnałów elektrycznych lub energii elektrycznej do odbiorników, które są w nim rozmieszczone. Powinna ona zostać zaplanowana i wykonana we właściwy sposób. Gwarantuje to możliwość wygodnego i przede wszystkim bezpiecznego korzystania z domowego oświetlenia oraz wszystkich innych urządzeń, które są zasilane prądem.

Czym jest instalacja elektryczna?

Instalacja elektryczna to inaczej fragment sieci niskiego napięcia w domu. W jej skład wchodzi układ specjalnych przewodów w danym budynku oraz sprzęt elektroinstalacyjny. Początkiem instalacji elektrycznej są zaciski wyjściowe wewnętrznej linii zasilającej w złączu. Za jej koniec uznaje się z kolei punkty odbioru energii elektrycznej, czyli gniazdka wtyczkowe, wypusty oświetleniowe, a także zainstalowane odbiorniki energii elektrycznej.

Instalacje elektryczne w domach

Instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym musi zostać wykonana przez profesjonalnego elektryka, który może pochwalić się stosownymi certyfikatami oraz dużym doświadczeniem w realizacji projektów elektrycznych. Aby ją doprowadzić, konieczne jest bowiem przygotowanie specjalnego schematu domowej instalacji. Znajdują się w nim wytyczne związane z jej poszczególnymi elementami, w tym obliczenia oraz informacje dotyczące stosowanych materiałów, liczby punktów elektrycznych wraz z ich rozmieszczeniem oraz dokładnego planu, według którego będzie przebiegać instalacja.

Rozkład instalacji elektrycznej w domu powinien zostać dostosowany do potrzeb i preferencji użytkowników – konieczne jest więc dokładne omówienie wszystkich kryteriów. Oprócz tego istotne jest dostosowanie instalacji do rodzaju pomieszczenia – inny układ i liczba włączników będzie znajdować się w kuchni lub w łazience, a inna w sypialni i w salonie.

Co wchodzi w skład usług elektroinstalacyjnych?

Oferty firm, które zajmują się wykonywaniem usług związanych z instalacjami elektrycznymi, są niezwykle szerokie i zróżnicowane. Bardzo często obejmują one zarówno realizacje skierowane do różnego typu indywidualnych inwestorów, np. właścicieli domów jednorodzinnych, apartamentów, mieszkań, biur, sklepów czy rezydencji, jak i do przedsiębiorstw, instytucji i spółdzielni mieszkaniowych.

Wśród usług proponowanych przez firmy znajduje się profesjonalne doradztwo dotyczące właściwego rozplanowania instalacji, które odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom konkretnych użytkowników. Zakres prac przedsiębiorstw obejmuje też przygotowanie projektu instalacji wraz z doborem właściwych materiałów. Oprócz tego fachowcy odpowiadają oczywiście za profesjonalny montaż i pomoc w wyborze osprzętu elektrycznego. Kompleksowe usługi z zakresu instalacji elektrycznych dotyczą również zapewnienia opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej, która zapewnia możliwość skorzystania z serwisu, konserwacji lub naprawy w przypadku ewentualnej awarii.

Po czym poznać dobrego elektryka?

Wybór właściwego specjalisty od instalacji elektrycznych to gwarancja bezpieczeństwa. Fachowiec powinien wyróżniać się przede wszystkim stosownymi oraz aktualnymi kwalifikacjami. Każdy elektryk musi posiadać uprawnienia do wykonywania instalacji o napięciu do 1 kV. Ponadto tylko osoba, która może potwierdzić swoje umiejętności odpowiednimi dokumentami wydanymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), może dokonywać wpisów w dzienniku budowy, co jest bardzo istotne z perspektywy użytkowników – w innym przypadku, załatwienie formalności z dostawcą prądu może być utrudnione.

Profesjonalny elektryk powinien też przeprowadzić dokładną rozmowę z inwestorem, podczas której zapyta o kwestie związane z przyszłym rozplanowaniem wnętrz i znajdujących się w nich sprzętów. Dzięki temu będzie mógł ustalić, w jaki sposób rozprowadzić przewody, aby instalacja elektryczna dobrze spełniała potrzeby użytkowników.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Profesjonalne firmy oferujące usługi z zakresu instalacji elektrycznych zapewniają realizację o najwyższym poziomie jakości. Fachowcy są na bieżąco z nowinkami technologicznymi i systematycznie podnoszą swoje umiejętności z zakresu elektryki, dlatego coraz częściej zajmują się nie tylko tworzeniem i konserwacją tradycyjnych instalacji, lecz także tych będących częścią nowoczesnych systemów inteligentnego domu.

Wybór odpowiedniej firmy daje też gwarancję w przypadku pojawienia się komplikacji lub losowych zdarzeń. Podpisując z nią umowę, można liczyć na to, że otrzyma się stosowną pomoc w razie ewentualnych usterek. Istotne jest również to, że dobrzy wykonawcy zapewniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki systematycznym przeglądom instalacji i dokonywaniu odpowiednich pomiarów istnieje o wiele mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z jej funkcjonowaniem.

Skorzystanie z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa daje też pewność, że wykorzystane przez nią rozwiązania i zastosowane materiały spełniają obowiązujące normy prawne, a cała realizacja została wykonana zgodnie z wysokimi standardami sztuki budowlanej. Po jej zakończeniu można liczyć na jej odbiór w zgodzie z przepisami prawa oraz dokonanie wpisu w dzienniku budowy. Dodatkowo, firmy oferujące usługi elektryczne korzystają z nowoczesnego sprzętu, a także zapewniają szybką i fachową obsługę klienta.