Remonty

Wyceń usługę u 1841 firm budowlanych

Sortuj po:

 • Wołczyńska Emilia P.H.U. "EMILKA"

  Kampinos

  Firma budowlana - Wołczyńska Emilia P.H.U. "EMILKA"
  lub , aby zapisać firmę
 • ZAKŁAD BUDOWLANY "TILEX" Tomasz Cieślakowski

  Białystok

  Firma budowlana - ZAKŁAD BUDOWLANY "TILEX" Tomasz Cieślakowski
  lub , aby zapisać firmę
 • DJ-BUD DANIEL JUCHNO

  Trzebielino

  Firma budowlana - DJ-BUD DANIEL JUCHNO
  lub , aby zapisać firmę
 • "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI

  Zgierz

  Firma budowlana - "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI
  lub , aby zapisać firmę
 • Krys - Bud Krystian Bandura

  Kidałowice

  Firma budowlana - Krys - Bud Krystian Bandura
  lub , aby zapisać firmę
 • BOB-BUD Bogdan Pajestka

  Cięcina

  Firma budowlana - BOB-BUD Bogdan Pajestka
  lub , aby zapisać firmę
 • CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Gdańsk

  Firma budowlana - CASI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • Swet Home Karol Grądzki

  Mrocza

  Firma budowlana - Swet Home Karol Grądzki
  lub , aby zapisać firmę
 • Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert

  Gronowo Elbląskie

  Firma budowlana - Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert
  lub , aby zapisać firmę
 • MASTERMAL Adam Kuciński

  Przyjaźń

  Firma budowlana - MASTERMAL Adam Kuciński
  lub , aby zapisać firmę

Remonty

Remonty w domu lub mieszkaniu to często wyzwanie dla inwestorów. Trudności podczas prac modernizacyjnych mogą być związane z niewystarczającym budżetem, zatrudnieniem pseudo fachowców oraz nieprzewidzianymi usterkami i awariami. Problemem może być także dokładne zaplanowanie wyglądu aranżacji i wykończenia pomieszczeń, który ma wpływ na końcowy efekt remontu.

Od czego zacząć remont?

Rozwiązania, które ułatwiają i usprawniają przebieg prac remontowych to przede wszystkim dokładne zaplanowanie wszystkich prac. Taki harmonogram najlepiej stworzyć we współpracy z kierownikiem ekipy remontowej lub architektem. Ich doświadczenie i wiedza, będą pomocne przy omawianiu zlecenia. Dobry fachowiec doradzi, jakie rozwiązania warto zastosować, aby wnętrza były bardziej funkcjonalne i posłuży radą w przypadku ewentualnych trudności w przebiegu prac modernizacyjnych. Plan remontu będzie też pomocny przy gromadzeniu materiałów budowlanych oraz kontroli budżetu i terminowości prac.

Kolejność prac remontowych

Remont należy rozpocząć od prac mokrych. Są to np.: naprawa tynków i sufitów, wykucie otworów na rury lub drzwi, zburzenie niepotrzebnych ścian działowych. Potem przychodzi czas na gruntowanie i malowanie. Jeżeli zakres remontu obejmuje też wymianę okładzin podłogowych, warto zająć się tym już po pomalowaniu ścian i sufitów, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko zabrudzenia nowych nawierzchni. Po zakończeniu mokrych prac można zacząć montaż parapetów, mebli, drzwi, grzejników i osprzętu elektrycznego. Ostatnim etapem są dekoracje i tekstylia – firany, zasłony, obrazy, dywany i meble tapicerowane. Taka kolejność pozwala sprawnie przejść przez kolejne realizacje i zabezpieczyć nowe elementy przed zniszczeniem.

Firma remontowa – jak wybrać najlepszą?

Sukces prac remontowych jest związany z zatrudnieniem fachowców. Szukając ekipy, najlepiej zwracać uwagę na to, czy firma jest sprawdzona i godna zaufania. Dobrym potwierdzeniem są opinie poprzednich klientów i zdjęcia z dotychczas zrealizowanych projektów. Wykonawcy powinni dysponować szeroko rozumianą wiedzą techniczną i mieć własne sprzęty. Warto też wybierać specjalistów, którzy mają kontakty u dystrybutorów, producentów i w sklepach budowlanych. Jest to czynnik, który pozwala na wynegocjowanie bardziej konkurencyjnych cen niż te ogólnodostępne i szybszą realizację zamówienia.

Koszt prac remontowych

Na wysokość finalnego rachunku remontu wpływają przede wszystkim koszty zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz wynagrodzenia dla fachowców. Wybór materiałów zależy od preferencji inwestora. W sprzedaży można znaleźć materiały z wyższej i niższej półki cenowej. Szukając oszczędności, lepiej kupić tańsze materiały wykończeniowe niż budowlane i instalacyjne. Rury, przewody, kolanka, płyty i inne elementy, które są zabudowywane w ścianie lub podłodze, powinny być jak najlepszej jakości i mieć wieloletnią gwarancję. Jest to sposób na zminimalizowanie ryzyka awarii, np. zalania domu, i towarzyszących mu przykrych konsekwencji, czyli kucia ścian bądź zrywania podłogi w poszukiwaniu usterki. Koszty związane z usługami fachowców najczęściej są przeliczane na rodzaj prac i metry powierzchni remontowanego pomieszczenia. Ustalając warunki współpracy, warto szczegółowo omówić zakres prac, jaki obejmuje proponowana stawka. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których wykonawca oferuje konkurencyjną cenę swoich usług (znacznie niższą niż średnia cena rynkowa), potem jednak okazuje się, że wynagrodzenie to nie obejmuje np. sprzątania, wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub instalacji osprzętu.