Prace wykończeniowe

Wyceń usługę u 1868 firm budowlanych

Sortuj po:

 • ZAKŁAD BUDOWLANY "TILEX" Tomasz Cieślakowski

  Białystok

  Firma budowlana - ZAKŁAD BUDOWLANY "TILEX" Tomasz Cieślakowski
  lub , aby zapisać firmę
 • "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI

  Zgierz

  Firma budowlana - "POL-BUD" USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PAWEŁ LISIECKI
  lub , aby zapisać firmę
 • DJ-BUD DANIEL JUCHNO

  Trzebielino

  Firma budowlana - DJ-BUD DANIEL JUCHNO
  lub , aby zapisać firmę
 • Krys - Bud Krystian Bandura

  Kidałowice

  Firma budowlana - Krys - Bud Krystian Bandura
  lub , aby zapisać firmę
 • BOB-BUD Bogdan Pajestka

  Cięcina

  Firma budowlana - BOB-BUD Bogdan Pajestka
  lub , aby zapisać firmę
 • Swet Home Karol Grądzki

  Mrocza

  Firma budowlana - Swet Home Karol Grądzki
  lub , aby zapisać firmę
 • Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert

  Gronowo Elbląskie

  Firma budowlana - Przemysław Dziewiałtowicz pro-bud expert
  lub , aby zapisać firmę
 • MASTERMAL Adam Kuciński

  Przyjaźń

  Firma budowlana - MASTERMAL Adam Kuciński
  lub , aby zapisać firmę
 • L.D.A.BUD Łukasz Markowski

  Karlino

  Firma budowlana - L.D.A.BUD Łukasz Markowski
  lub , aby zapisać firmę
 • FIRMA BUDOWLANA KORYCKI S.C. DAWID KORYCKI, PATRYK KORYCKI

  Kalisz

  Firma budowlana - FIRMA BUDOWLANA KORYCKI S.C. DAWID KORYCKI, PATRYK KORYCKI
  lub , aby zapisać firmę

Wykończenie wnętrz

Prace wykończeniowe to finalny etap remontu lub budowy domu, który często bywa niedoceniany, chociaż ma zasadniczy wpływ na ostateczny wygląd pomieszczeń. W teorii, czynności związane z wykańczaniem wnętrz, można wykonać na własną rękę, jednak praktyka pokazuje, że prace te często okazują się być bardziej skomplikowane i złożone, niż inwestorzy początkowo zakładali. W trakcie doprowadzania domu lub mieszkania pod klucz trzeba często podejmować decyzje wymagające szczegółowego planu, znajomości technik budowlanych i właściwej organizacji pracy. Poszczególne czynności wymagają różnego rodzaju umiejętności – od wyboru i dopasowania parametrów materiałów wykończeniowych do specyfiki pomieszczenia, przez ich montaż i klejenie, a także tynkowanie, malowanie, tapetowanie i sprzątanie po zakończeniu wszystkich prac.

Dlaczego warto wynająć architekta i fachowców wykończeniowych?

Współpraca z architektem i wykwalifikowaną ekipą wykończeniową to oszczędność czasu i pieniędzy. Z takim wsparciem, łatwiej będzie zaplanować wydatki i określić, czego i w jakich ilościach potrzeba. Aranżacja wnętrz stworzona przez projektanta, będzie spójna z oczekiwaniami inwestora i dopasowana do jego potrzeb oraz stylu życia. To najlepszy sposób na uniknięcie niedopasowanych zestawień wzorów, kolorów i stylów architektonicznych. Architekci na ogół mają też znajomości wśród producentów i dystrybutorów, dzięki czemu, mogą wynegocjować ceny bardziej atrakcyjne, niż ogólnodostępne oferty dostępne w sklepach. Dekorowanie domu z projektantem będzie szczególnie pomocne dla osób, którym zależy na wnętrzach urządzonych w sposób niepowtarzalny i z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. O sprawny i dobrze zorganizowany przebieg prac zadba zaś profesjonalna firma wykończeniowa. Kierownik ekipy może nie tylko nadzorować terminy i poprawność kolejnych etapów, ale też koordynować dostawę materiałów i mebli oraz radzić na etapie nieoczekiwanych problemów i awarii.

Kolejność prac wykończeniowych

Wykańczanie wnętrz rozpoczyna budowa ścian działowych. Przegrody mogą być wznoszone według różnych technologii, np. z płyt karton-gips lub murowane. Układ ścianek powinien uwzględniać przebieg instalacji i dzielić pomieszczenia według wskazówek zawartych w projekcie budowlanym. Następnie rozprowadzane są instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Dla uzyskania idealnie gładkich ścian i ukrycia kabli, rur oraz przewodów, ściany i sufity są tynkowane. Najpopularniejsze rodzaje tynków wewnętrznych to: gipsowe, wapienne, cementowo-wapienne i gliniane. Kolejnym krokiem są podłogi. Jeżeli na ich powierzchni będzie rozprowadzone ogrzewanie, należy najpierw ułożyć warstwę izolacyjną i rozłożyć sieć rur grzewczych. Po wykonaniu próby szczelności, można robić wylewkę i montować podkład podłogowy oraz materiał wykończeniowy.

Ostatnie prace wykończeniowe to układanie płytek oraz malowanie i tapetowanie ścian. Kiedy wszystkie czynności wykonywane na mokro są już zakończone, można zabrać się za montaż drzwi, parapetów, osprzętu elektrycznego i wykładzin podłogowych. Potem zostaje już tylko posprzątanie oraz ustawienie mebli, podłączenie sprzętów AGD, ułożenie dodatków i dekoracji.

Koszt wykończenia wnętrz jest zróżnicowany i trudno ująć go w sztywne przedziały. Jego wysokość zależy bowiem od użytych materiałów, metrażu pomieszczeń i stylu, w jakim pokoje są urządzone. Trzeba też pamiętać, że poszczególne stawki za usługi fachowców będą różnić się zależnie od regionu realizacji prac.