Najczęściej zadawane pytania

Wyszukaj zagadnienie i wciśnij ENTER Wyszukaj zagadnienie...

Dla Klientów

Dla Profesjonalistów

Dla Firm

Dla użytkowników Building Companion

 • Po pozytywnej odpowiedzi wykonawcy na zapytanie o wycenę otrzymasz maila z kontaktem do wykonawcy. Jeśli wykonawca nie podejmie kontaktu, możesz jak najbardziej skontaktować się z nim jako pierwszy.

 • Jeśli pojawią się problemy przy realizacji vouchera z chęcią pomożemy je rozwiązać. Możesz się do nas zgłosić telefonicznie pod numerem 801 122 224. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 8-16. Możesz się z nami skontaktować również mailowo pod adresem support@building-companion.pl.

 • Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę https://building-companion.pl i wpisać kod pocztowy budowy. W celu otrzymania precyzyjnych wyników wyszukiwania, warto dodatkowo skorzystać z opcji wyboru usługi np. budowa domu z wykończeniem (budowa pod klucz) oraz zadeklarowania planowanego terminu budowy.

  Z wybranym wykonawcą można się skontaktować za pomocą funkcji ‘Zapytaj o wycenę’.

 • Funkcja ‘Zapytaj o wycenę’ ma na celu skontaktowanie ze sobą wykonawców z inwestorami. Klient korzystający z tej funkcji wypełnia krótki formularz, w którym określa, gdzie planuje budować, w jakim terminie, czy posiada już projekt oraz pozwolenie na budowę i załącza zdjęcia projektu. 

   

  Następnie zapytanie jest wysyłane drogą SMSową i mailową do jednego lub większej liczby wykonawców, którzy określają czy są zainteresowani zleceniem klienta. Jeśli wykonawca jest zainteresowany Twoim zleceniem, otrzyma do Ciebie kontakt, a Ty otrzymasz maila potwierdzającego zainteresowania wykonawcy Twoim zleceniem. Ty również otrzymasz kontakty do zainteresowanych wykonawców.

 • Możesz zadzwonić do wykonawcy, ale pamiętaj że wykonawca zapyta Ciebie dokładnie o to o co pytamy w formularzu ‘zapytaj o wycenę’, czyli o to czy masz projekt, czy masz pozwolenie i czy możesz mu przesłać projekt domu. Jeśli zatem przekalkulujesz ile takich telefonów musiałbyś wykonać, aby dostać kilka wycen od wykonawców szybko dojdziesz do wniosku, że najszybciej będzie skorzystać z funkcji ‘zapytaj o wycenę’ gdzie raz wypełniony formularz będziesz mógł wysłać do wielu firm na raz.

   

  Numer telefonu do wykonawcy jest udostępniony po wypełnieniu formularza. Trzeba jednak pamiętać, że kontakt i rozmowa z wykonawcą jest dużo bardziej owocna, jeśli wykonawca zapozna się wcześniej z podstawowymi ważnymi informacjami na temat budowy i wyrazi zainteresowanie współpracą. Dlatego zalecamy przesłanie formularza, aby zaoszczędzić dużo cennego czasu.

 • Wykonawcy w naszej bazie są chętni przyjmować klientów na różnych etapach budowy domu. Jeśli nie masz jeszcze projektu domu, ale masz już działkę i jesteś przekonany o budowie, to możesz do formularza dołączyć zdjęcie projektu domu, który Ci się podoba i którego budowę rozważasz. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość wykonawców odpowiada na takie zapytania.

 • Jeśli na podstawie przesłanego formularza wykonawca będzie zainteresowany Twoją budową, to otrzymasz maila z jego danymi kontaktowymi. Jeśli natomiast wykonawca nie będzie zainteresowany Twoim zleceniem, to w ciągu 2 dni otrzymasz maila, który potwierdza brak zainteresowania po stronie wykonawcy.

 • Wykonawcy odpowiadają zazwyczaj w czasie od kilku minut do 2 dni.  Jeśli wykonawca, który wyraził zainteresowanie twoim zapytaniem nie skontaktuje się z Tobą po upływie tego terminu, możesz sam zainicjować kontakt. Dane kontaktowe znajdziesz w mailu potwierdzającym. Jeśli natomiast wykonawca wyraził brak zainteresowania Twoją budową, to również otrzymasz taką informację na maila.

 • Zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: Buduj bez trudu / budowa domu / doświadczenia / fachowcy

 • Aby dołączyć do Building Companion wystarczy wejść na stronę i się zarejestrować, jako wykonawca: https://app.building-companion.pl/register

 • W celu dokonania zmian prosimy o zalogowanie się do swojego profilu: https://app.building-companion.pl/

 • Niestety Building Companion nie prowadzi sprzedaży materiałów budowlanych. Sprzedaż prowadzona jest przez hurtownie budowlane.

  Kontaktując się z wybraną hurtownią budowlaną, otrzymasz też ofertę cenową na wybrane materiały budowlane.

  Mamy dla Ciebie małą podpowiedź: większość hurtowni odpowiada na maile więc, aby zaoszczędzić czas możesz wysłać zapytania mailowe do wszystkich hurtowni w Twojej okolicy i sprawdzić kto złoży Ci najlepszą ofertę.

 • Aby otrzymać rabat 12,30 zł brutto za każdą paletę zakupionych bloczków należy skontaktować się z wykonawcą, który może przekazać inwestorowi link do pobrania kuponu zniżkowego (zobacz „szczegóły promocji” https://building-companion.pl/szczegoly-promocji/ytong2022). Kupon moża zrealizować w wybranej hurtowni budowlanej.

  Promocja organizowana jest przez firmę Xella Polska producenta materiałów budowlanych Ytong. Kupon promocyjny należy okazać sprzedawcy przed dokonaniem zakupu.

 • Promocja trwa od 1.01.2022 do 31.12.2022 r. Czas na realizację kuponu to 31.12.2022 r.