Firmy budowlane

Wyceń usługę u 732 firm budowlanych

Sortuj po:

Montaż bramy – uchylnej, dwuskrzydłowej, przesuwnej

Kiedy już zakończą się główne prace związane z budową domu oraz ogrodzenia, przychodzi czas na montaż bram. Na posesjach montowane są zazwyczaj bramy wjazdowe i garażowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich produktów. Jakie bramy garażowe i wjazdowe są godne uwagi? Czym kierować się przy wyborze ekipy, która wykona montaż bramy wjazdowej lub garażowej?

Bramy wjazdowe i garażowe – jakie są rodzaje?

Bramy garażowe i wjazdowe są obecnie dostępne w wersjach z napędem lub bez. Jak się okazuje, coraz więcej osób decyduje się na pierwsze rozwiązanie, gdyż daje ono wiele możliwości. Przede wszystkim znacznie ułatwia proces otwierania i zamykania bramy. To szczególnie istotne dla osób starszych lub z ograniczeniami ze strony układu ruchowego. Co więcej, montaż automatycznego napędu do bramy z obsługą zdalną pozwala na jej otwieranie nawet z większej odległości, a nawet na włączenie tego elementu do systemu tzw. inteligentnego domu.

W przypadku wjazdów wiele osób decyduje się na montaż bram przesuwnych, ponieważ nie wymagają one dużej płaszczyzny i mogą być montowane nawet wtedy, gdy ogrodzenie stoi stosunkowo blisko domu czy drogi. Osoby, które wolą tradycyjne rozwiązania, częściej decydują się na montaż bramy dwuskrzydłowej.

Jeśli chodzi o garaże, wielu inwestorów decyduje się na montaż bramy uchylnej nazywanej także płytową. W sytuacji, gdy garaż jest nieduży lub nie prowadzi do niego długi podjazd, ciekawym rozwiązaniem może być brama segmentowa, której montaż nie wymaga tak wiele przestrzeni, jak w przypadku płytowej.

Jaki jest koszt montażu bramy wjazdowej i garażowej?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, obecnie coraz chętniej wybierane są bramy z napędem. Koszt wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy od materiału, z jakiego wykonana jest brama oraz systemu nią sterującego. Sam montaż to koszt około 600–900 zł. W przypadku bram bez napędu sama cena zakupu będzie nieco niższa. Z czasem, jeśli dany model będzie na to pozwalał, można zdecydować się na montaż napędu do bramy przesuwnej lub garażowej.

O czym pamiętać, wybierając ekipę montażową?

Szukając wykonawcy, który wykona montaż bramy przesuwnej z napędem lub bramy garażowej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ma on odpowiednie kwalifikacje. To szczególnie istotne, gdy decydujesz się na bramy z nowoczesnymi napędami automatycznymi lub sterowanymi zdalnie. Osoby, które nie miały nigdy do czynienia z takimi produktami, mogą dokonać montażu nieprawidłowo. To z kolei wpłynie nie tylko na komfort użytkowania bramy, lecz także na bezpieczeństwo domowników. Dlatego też przed wybraniem konkretnego montera sprawdź opinie o nim. Możesz również poprosić o przedstawienie referencji od innych klientów.

Zwróć uwagę na to, że jeżeli zdecydujesz się na automatykę do bram wjazdowych lub garażowych, warto wybrać firmę, która nie tylko dokona montażu, lecz także pomoże ci w doborze odpowiedniego rozwiązania. Często tego rodzaju usługi oferują również firmy specjalizujące się w tworzeniu systemów inteligentnych domów.

Zwróć uwagę na to, co dokładnie obejmuje proponowana cena za montaż bramy garażowej lub wjazdowej – czy jedynie zamontowanie jej w wyznaczonym miejscu, czy także przygotowanie terenu do wykonywania prac, jeśli to okaże się konieczne.