Garaże

Wyceń usługę u 233 firm budowlanych

Sortuj po:

 • FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK

  Sztum

  Firma budowlana - FIRMA MURARSKO - MALARSKA "FILAR" TADEUSZ KIWAK
  lub , aby zapisać firmę
 • TERMOOKNA

  Wilków

  Firma budowlana - TERMOOKNA
  lub , aby zapisać firmę
 • Przemysław Olejniczak Przem-Bud

  Szczodrzykowo

  Firma budowlana - Przemysław Olejniczak Przem-Bud
  lub , aby zapisać firmę
 • FINISZ USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Łódź

  Firma budowlana - FINISZ USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • MATEUSZ PYCLIK USŁUGI ALPINISTYCZNE ROPE ACCESS

  Rychwałd

  Firma budowlana - MATEUSZ PYCLIK USŁUGI ALPINISTYCZNE ROPE ACCESS
  lub , aby zapisać firmę
 • INSTAL-TECH Grzegorz Michalski

  Uher

  Firma budowlana - INSTAL-TECH Grzegorz Michalski
  lub , aby zapisać firmę
 • PECTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Czarnowiec

  Firma budowlana - PECTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  lub , aby zapisać firmę
 • "CZASZ-BUD" DOMINIK CZASZKA

  Piotrków Trybunalski

  Firma budowlana - "CZASZ-BUD" DOMINIK CZASZKA
  lub , aby zapisać firmę
 • BUILDING COMPANY PIOTR PAWEŁKOWSKI

  Ełk

  Firma budowlana - BUILDING COMPANY PIOTR PAWEŁKOWSKI
  lub , aby zapisać firmę
 • MICHAŁ GOSK USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

  Rosochate Kościelne

  Firma budowlana - MICHAŁ GOSK USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE
  lub , aby zapisać firmę

Budowa garażu

Garaż to budynek wielofunkcyjny. Jego podstawowa rola to oczywiście miejsce postojowe dla samochodu. Jednak dobrze zaplanowany garaż będzie również budynkiem gospodarczym, przydomowym magazynem i warsztatem.

Budowa garażu na działce to konieczność – parkujemy w nim samochód, przechowujemy narzędzia i wszystko to, na co brak miejsca w domu. Warto dobrze przemyśleć, jak taki budynek ma wyglądać i z jakich materiałów powinien zostać zbudowany.

Czy na budowę garażu potrzebne jest pozwolenie? W świetle nowych przepisów prawa budowlanego wolnostojące budynki parterowe do 35 metrów kwadratowych nie wymagają już uzyskania pozwolenia. Wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego urzędu miasta lub starostwa powiatowego.

Garaż murowany czy blaszany?

Wolnostojący garaż może zostać wymurowany z cegieł, ale może być również konstrukcją z blachy. Garaże blaszane to gotowe konstrukcje – wybierasz, kupujesz, a firma przywozi i składa go na miejscu.

Jeśli zależy Ci na estetycznej i trwałej budowli, która będzie doskonale współgrać z resztą budynków na działce, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie garaż murowany. Warto do tego zadania zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną, która wzniesie budynek bezpieczny i idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Garaże murowane najczęściej buduje się z betonu komórkowego, ściany ociepla się i tynkuje. Ich fasada powinna być taka, jaką wybraliśmy dla domu. Kolejną kwestią jest dach – na garażach stosuje się nieskomplikowane konstrukcje i budżetowe wersje pokrycia. Dach jednospadowy pokryty blachodachówką to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. Taka konstrukcja jest tańsza od wielospadowej, a doskonale spełni swoje zadanie na niskim budynku o niewielkiej powierzchni. Ocieplenie ścian garażu wełną mineralną to zabieg, który chroni mury nieogrzewanego budynku przed przemarzaniem. Wybór tynku czy innego materiału do wykonania efektownej fasady jest w tym przypadku kwestią indywidualną.

Wentylacja do garażu – przepisy

Garaż musi posiadać bardzo wydajną wentylację, która zapewni prawidłową wymianę powietrza w budynku. W garażu nieogrzewanym możemy pozwolić sobie na proste rozwiązanie w postaci otworów w ścianach lub bramie garażowej. Ważne jest tylko to, aby znajdowały się na przeciwległych ścianach, wówczas cyrkulacja powietrza będzie przebiegać prawidłowo. Ustawodawca określa dokładnie jakie wymiary powinny mieć otwory to: 0,04 m2 na każde stanowisko postojowe wydzielone przegrodami budowlanymi.

Do garaży ogrzewanych konieczna jest instalacja grawitacyjna lub mechaniczna. Wentylacja mechaniczna z wentylatorem wyciągowym zapewnia wydajną wymianę powietrza w pomieszczeniu. Dobrze jest wybrać wentylator zintegrowany z czujnikiem stężenia tlenku węgla – zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Montaż wentylacji grawitacyjnej w garażu parterowym może być problemem. Zgodnie z prawem przewód wywiewny ma być wyprowadzony ponad dach tak, aby odległość od kratki do wylotu wynosiła minimum 3 m.

Jak zbudować funkcjonalny garaż?

Planując budowę garażu, warto pomyśleć o przyszłości. Nawet jeśli dziś potrzebny jest i garaż jednostanowiskowy, niewykluczone, że w przyszłości nie będzie chciał zaparkować tam dwóch aut. Zdecydowanie warto zaplanować jego wnętrze tak, aby zapewnić sobie również przestrzeń do wykorzystania gospodarczego. Zatem wymiary wnętrza tego budynku powinny być solidnie przemyślane. Dobrze wybrany projekt i profesjonalna ekipa budowlana to pewność, że zbudujesz garaż, który będzie bezpieczny, odporny na zniszczenie i próby włamania.