Firmy budowlane

Wyceń usługę u 1044 firm budowlanych

Sortuj po:

Usługi dekarskie

Od tego, jak zostanie wykonany dach, zależy w dużej mierze bezpieczeństwo oraz komfort domowników. Dach chroni przed czynnikami atmosferycznymi, a także stanowi jeden z ważniejszych elementów wpływających na zapotrzebowanie energetyczne budynku. Aby wszystkie jego elementy zostały prawidłowo wykonane, warto zdecydować się na profesjonalną firmę oferującą usługi dekarskie. Co dokładnie wchodzi w zakres takich usług i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Jakie usługi oferują firmy dekarskie?

Dekarstwo to dość szeroki zakres usług a budowa dachu to tylko jedna z usług oferowanych przez osoby zajmujące się ich wykonywaniem. Co zatem robi dekarz? W większości firm tego typu oferowane są kompleksowe usługi ciesielsko-dekarskie. W ich zakres wchodzi między innymi zaprojektowanie i wykonanie więźby, pokrycia i poszycia dachowego. Mogą one być z różnych materiałów – od papy poprzez blachę aż po dachówki ceramiczne. Ale układanie dachu to nie jedyne zadanie dekarskie. Usługi, które wykonują dekarze, to także demontaż dachu i ściąganie pokrycia dachowego, wykonywane przy remoncie dachu. Wciąż też zamawiane są usługi demontażu oraz utylizacji szkodliwego dla zdrowia eternitu, który można jeszcze znaleźć na dachach w mniejszych miejscowościach i wsiach.

Oprócz wyżej wymienionych czynności w zakres usług dekarskich wchodzi także zakładanie rynien, szczególnie tych przydachowych.

Jakie są koszty usług dekarskich?

Ceny usług dekarskich w głównej mierze zależą od tego, na jakim materiale będzie pracował dekarz oraz co dokładnie obejmuje umowa. Przykładowo, montaż więźby dachowej to koszt średnio 60 zł za ㎡, montaż rynien i rur spustowych to koszt ok. 40 zł za ㎡, natomiast usunięcie eternitu z jego utylizacją to koszt ok. 170 zł za ㎡. Za krycie dachu blachą trapezową trzeba zapłacić ok. 40 zł za ㎡, koszt krycia dachówką ceramiczną to ok. 50 zł za ㎡. Cena ta wzrasta w przypadku dachówki karpiówki i wynosi ok. 80 zł za ㎡.

Czym się kierować, wybierając firmę wykonującą usługi dekarskie?

Usługi dekarskie powinny wykonywać wyłącznie osoby z odpowiednim wykształceniem i praktyką. Zanim więc podejmiesz decyzję, sprawdź wszelkie uprawnienia, jakie mają wykonawcy. Możesz również poprosić o wcześniejsze realizacje firmy. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z opiniami innych klientów korzystających z usług danego dekarza. Pamiętaj też, że każdy wykwalifikowany dekarz powinien dysponować odpowiednim sprzętem, który ułatwi mu wykonywanie wszystkich prac. Podczas szukania ekipy dekarskiej dowiedz się także, czy pracuje ona z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. To szczególnie istotne, ponieważ większość prac przebiega na wysokościach. Każdy pracownik powinien być zatem wyposażony przez swojego pracodawcę w odpowiednie środki zabezpieczające go w czasie pracy.