Ile kosztuje remont kuchni?

Remont kuchni wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i pieniędzy, by odnowić wnętrze. Konieczne jest przemyślenie i zaplanowanie wszystkich etapów prac. Podpowiadamy, jak przygotować się do pracy, jak znaleźć najtańsze rozwiązania i ile może kosztować remont.

Powodów do remontu kuchni może być wiele – zniszczone meble, nudne płytki czy stara lodówka. Niezależnie od przyczyny, do odnowienia kuchni należy się odpowiednio przygotować.

Remont kuchni – od czego zacząć?

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Warto zastanowić się, czy pomieszczenie wymaga kosmetycznych korekt i remont będziemy mogli wykonać samodzielnie, czy trzeba będzie zatrudniać profesjonalną ekipę. To drugie rozwiązanie wymaga znalezienia dobrych fachowców, wymarzonego projektu i odpowiednich materiałów.

Podczas planowania trzeba się zastanowić, ile możemy przeznaczyć na remont. Kiedy zdecydujemy się na pomoc profesjonalistów, warto rozeznać się w ich ofercie i poznać średnie koszty proponowanych usług. Ogólne bazy wykonawców pozwalają na sprawdzenie ich profili i poznanie opinii pozostawionych przez osoby prywatne.

Zanim zapadnie decyzja o generalnym remoncie, warto zapoznać się z rozwiązaniami, które np. wykorzystują stare meble i sprzęt. Ważny jest pomysł, który nie zrujnuje portfela. Dobry plan i projekt pomoże stworzyć architekt, ale pochłania to, niestety, sporo pieniędzy. Projekt oczywiście można wykonać samodzielnie. Często prosta wizualizacja kuchni z wybranymi przez nas meblami jest w cenie usług stolarskich (jeśli decydujemy się na wymianę mebli kuchennych).

Kiedy kosztorys jest określony, można przystąpić do wyboru części materiałów i decyzji o tym, co potrzebujemy wymienić na początku. Warto pamiętać, że sprzęt AGD to największy koszt. Dlatego powinno się takie rzeczy kupować w jednym miejscu. Niejednokrotnie firmy proponują upust bądź zwrot części kwoty na kartę podarunkową, którą można wykorzystać przy kolejnych zakupach.

Ile kosztuje remont kuchni?

Planując remont, w kosztorysie należy uwzględnić koszty materiałów, które należy kupić. Do tego dochodzi cena usług, jeżeli decydujemy się na pomoc specjalistów.

Orientacyjne ceny usług proponowanych przez firmy prezentują się następująco:

● hydraulik – instalacja kranu: 50–100 zł/szt.; wykonanie instalacji wodnej: 130 zł/mb,

● instalacja baterii i zlewozmywaka: 50–100 zł/szt.,

● glazurnik: 35–50 zł/m2, w zależności od układanej płytki,

● elektryk: 45–200 zł, w zależności od wykonywanej usługi.

Pomysły na tani remont kuchni

Tani remont kuchni nie musi oznaczać tylko i wyłącznie kosmetycznych poprawek. Aranżację wnętrza można zmienić radykalnie, niskim kosztem. Jak zatem tanio wyremontować kuchnię?

Szybkim sposobem na odświeżenie pomieszczenia jest wymiana płytek. Jednak skuwanie starych płytek, kupowanie nowych i ich montaż skutecznie odstraszają. Warto znaleźć drogę na skróty i otrzymać spektakularny efekt niskim kosztem. Malowanie płytek w kuchni to łatwy sposób na odnowienie wnętrza. Warto pamiętać, by skorzystać z szerokiej oferty specjalistycznych farb, przeznaczonych do malowania płytek i kafelków. Wymaga to niewielkiego nakładu sił i środków.

Kolejnym prostym sposobem na ciekawy efekt w kuchni jest położenie wodoodpornej tapety bądź fototapety, która może znaleźć się w wielu miejscach, np. na wolnej ścianie między blatem a szafkami. Choć tapety te są odporne na wilgoć, nie lubią się z chemicznymi produktami używanymi w kuchni.

Dobrym rozwiązaniem jest odświeżenie mebli w kuchni. Malowanie frontów szafek może skutecznie odmienić wygląd kuchni. Taki kosmetyczny, aczkolwiek spektakularny zabieg można przeprowadzić samodzielnie w weekend!

Gdy lodówka nie wygląda już tak ładnie jak kiedyś, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się specjalne naklejki na sprzęt AGD. Oklejanie sprzętu, a nawet mebli pozwala na całkowicie nowy wygląd. Przy zamówieniu lub zakupie wystarczy jedynie podać rozmiar lodówki.

W kuchni również szybko może zniszczyć się podłoga. Tanią odpowiedzią na nową podłogę bez długich remontów jest wykładzina elastyczna. Wykładziny perfekcyjnie imitują drewno, beton, kamienie czy płytki ceramiczne. Taki sposób na nową podłogę nie wymaga długich, uciążliwych remontów.

Dodatki i dekoracje skutecznie odmienią wnętrze kuchni. Sklepy oferują szeroką gamę ozdobnych ściereczek, które dobrze wyglądają powieszone na rączce piekarnika, a do których można dobrać świeczki, obrusy, pokrowce na krzesła, a nawet firanki.

Sprawdź firmy w wybranych województwach:

a także w wybranych miastach:

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Pogotowie Budowlane.
crossmenu