Szukasz aktualnie firm budowlanych, wykonujących usługę, jaką jest budowa domów? Stargard to miasto, gdzie kupiłeś lub planujesz kupić działkę i postawić swój dom?

W bazie firm budowlanych Building Companion znajdziesz wielu rzetelnych i solidnych wykonawców, działających w tym rejonie! Mamy nadzieję, że dzięki nim budowa domu przebiegnie sprawnie i bezproblemowo!

Firmy budowlane - komu zlecić budowę domu?

Zobacz listę sprawdzonych wykonawców domu. Kontakty do firm budowlanych z Twojego regionu z terminami na 2022/2023 - w jednym miejscu. Katalog zawiera 4001+ firm.

Budowa domów jednorodzinnych - krok po kroku

Zastanawiasz się, jak w rzeczywistości wygląda proces budowy domu? Jakie czynności wykonują fachowcy, by finalnie powstał Twój wymarzony dom?

Najogólniej można byłoby napisać, że etapy budowy domu to:

 • stan zerowy,
 • stan surowy otwarty,
 • stan surowy zamknięty,
 • stan deweloperski,
 • stan z wykończeniem "pod klucz".

Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że nie każdy wie, jakie usługi budowlane wchodzą w skład poszczególnych etapów budowy. A jest ich naprawdę dużo, w tym, przede wszystkim:

 • prace wstępne: wytyczenie fundamentów domu, wyrównanie terenu, przygotowanie gruntu pod fundamenty i ich wykonanie,
 • dalsze prace budowlane: ściany zewnętrzne, stropy i schody z betonu,
 • wykonanie i montaż więźby dachowej, komina, pokrycia dachu oraz ściany działowe,
 • montaż okien i drzwi,
 • wykonanie niezbędnych instalacji (w tym m.in. instalacje wodno-kanalizacyjne, hydrauliczne, elektryczne),
 • tynkowanie,
 • wykończenie wnętrza domu.

Zastanawiasz się, kto Ci to wszystko wykona? Przygotowaliśmy dla Ciebie coś, co z pewnością może Cię zainteresować - listę najlepszych firm budowlanych działających na terenie Stargardu Szczecińskiego!

TOP 8 firm wykonujących usługę, jak jest budowa domów - Stargard

Zacznijmy od tego, że poniżej znajdziesz same najlepsze (wg użytkowników portalu Building Companion) firmy budowlane, wykonujące usługę, która Cię interesuje.

Sprawdź solidnych fachowców budujących domy jednorodzinne w Stargardzie!

Dodatkowo, każdego wykonawcę opisaliśmy, by maksymalnie ułatwić Ci proces poszukiwania firmy budowlanej!

Wik Bud F.U.H. Remigiusz Wiśniak

Firma Wik Bud F.U.H. Remigiusz Wiśniak specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych (do stanu surowego otwartego, zamkniętego, jak i z wykończeniem "pod klucz"). Oprócz tego, świadczy usługi budowlane, takie jak m.in. prace ziemne, ocieplenia czy przyłącze mediów. Klienci cenią solidność, profesjonalizm i uczciwość firmy. To wykonawca, który może Cię wesprzeć na każdym etapie budowy.

Jeżeli zależy Ci na współpracy z fachową firmą budowlaną, skontaktuj się z Wik Bud F.U.H. Remigiusz Wiśniak i poproś o wycenę!

Andrei Makhnach

Mimo że Andrei Makhnach jest z Grudziądza, buduje domy na terenie całej Polski (w tym i w Stargardzie Szczecińskim). Można mu powierzyć zarówno budowę domu do stanu surowego otwartego, zamkniętego, jak i z wykończeniem. Preferowana przez niego technologia budowy to drewno. To fachowiec, który jest profesjonalny, rzetelny i ma duże doświadczenie w branży.

Andrei Makhnach to wykonawca, który jest z pewnością godny polecenia!

Robert Kołodziej

Robert Kołodziej to wszechstronny fachowiec dla nawet najbardziej wymagających Klientów. Jego doświadczenie pozwala mu wykonywać zarówno usługi budowlane takie jak budowa domów do stanu surowego otwartego, zamkniętego czy z wykończeniem, ale i wiele innych. Wśród nich znajdują się m.in. prace wykończeniowe, remonty, instalacje hydrauliczne i elektryczne czy też prace ziemne. Wykonawca jest rzetelny, terminowy i solidny.

Jeżeli szukasz profesjonalisty do budowy domu jednorodzinnego w Stargardzie Szczecińskim, poproś o ofertę tego wykonawcę!

Easy s.c. Sławomir Szypulski Agnieszka Szypulska

Easy s.c. Sławomir Szypulski Agnieszka Szypulska to firma budowlana, która ma wieloletnie doświadczenie w branży. Już od 18 lat świadczy usługi, takie jak budowa domu (do stanu surowego otwartego, surowego zamkniętego oraz z wykończeniem "pod klucz"), brukowanie, ocieplenia czy też remonty. Nowych Klientów do wykonawcy przekonuje przede wszystkim jego solidność, terminowość oraz profesjonalizm.

Chcesz zbudować dom w Stargardzie? Ta firma budowlana to świetny wybór!

Marcin Wachowiak

Marcin Wachowiak, choć jest z Gorzowa Wielkopolskiego, oferuje usługi budowlane na obszarze obejmującym także Stargard Szczeciński. Można mu powierzyć budowę domów - zarówno do stanu surowego otwartego, jak i z wykończeniem "pod klucz".

Budowa domu to usługa, którą warto powierzyć profesjonaliście, takiemu jak chociażby Marcin Wachowiak!

Kacper Szala

Szukasz fachowca od budowy domów jednorodzinnych? Kacper Szala to wykonawca, którego wyróżnia terminowość, rzetelność i uczciwość. Budowa domów do stanu surowego otwartego, jak i z wykończeniem, to jego specjalność. Mimo że jest z Zielonej Góry, Stargard również znajduje się w jego obszarze działania.

Kacper Szala to sprawdzony dostawca usług budowlanych!

Budman House - domy prefabrykowane

Aż 36 lat na rynku i 6 pracowników - wygląda imponująco, prawda? Budman Housse - domy prefabrykowane to firma budowlano-technologiczna, która zajmue się zarówno wykonywaniem projektów, produkcją, jak i montażem budynków prefabrykowanych z konstrukcją drewnianą. Wykorzystuje do tego autorską technologię, która sprawia, że konstrukcje są trwałe, solidne i wytrzymałe. Firma działa na terenie całej Polski.

Budman House - domy prefabrykowane to "firma budowlana z pomysłem", z którą z pewnością warto nawiązać współpracę!

Dariusz Fila

Szukasz wykonawcy do budowy domu w mieście Stargard? Sprawdź także ofertę rzetelnego fachowca, jakim jest na pewno Dariusz Fila! Jego szeroki zakres usług jest naprawdę spektakularny. Obejmuje zarówno budowę domu do stanu surowego lub z wykończeniem, jak i ocieplenia, remonty, prace ziemne, jak i instalacje hydrauliczne oraz elektryczne.

Dariusz Fila buduje domy zawodowo! Zobacz jego realizacje!

Budowa domu - kiedy można ją zacząć?

Kiedy można rozpocząć budowę domu? Pamiętaj, że najpierw należy dopełnić wszelkie niezbędne formalności! Chodzi oczywiście o uzyskanie pozwolenie na budowę lub - w przypadku domu do 70 m2 - zgłoszenie budowy. Pozwolenie jest ważne przez 3 lata od dnia uprawomocnienia decyzji, natomiast zgłoszenie - 3 lata od terminu wskazanego we wniosku.

Warto również pamiętać, że nawet mimo otrzymania pozwolenia lub zgłoszenia budowy, wciąż należy zawiadomić nadzór budowlany o rozpoczęcie robót budowlanych. Należy tego dokonać przed rzeczywistym uruchomieniem jakichkolwiek prac budowlanych na placu budowy.

Za co odpowiada kierownik przy budowie domów jednorodzinnych?

Niezależnie od tego, która firma budowlana Stargard buduje Twój dom jednorodzinny, w każdym przypadku musisz ustanowić kierownika budowy.

Jego odpowiedzialność obejmuje m.in.:

 • nadzór nad budową,
 • odpowiedzialność za budowę,
 • organizację budowy zgodną z przepisami BHP,
 • zapewnienie usunięcia ewentualnych usterek/uchybień,
 • poświadczenie, że dom został wykonany zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną.

To wykonawca najczęściej zatrudnia i wskazuje zleceniodawcy kierownika budowy.

Znajdź firmę do budowy domu i współpracuj z najlepszymi fachowcami!

Jesteśmy przekonani, że w bazie firm budowlanych Building Companion znajdziesz solidną firmę do budowy domu, pracującą na obszarze Stargardu Szczecińskiego!

Sprawdź najwyżej ocenianych fachowców i wybierz tych, którzy będą Ci odpowiadać w największym stopniu!