Jesteś obecnie na etapie poszukiwania fachowców wykonujących usługę, jaką jest budowa domów? Podkarpackie to region, w którym nie brakuje firm budowlanych. Budowę domu można oczywiście zlecić wielu ekipom, jednak każdy chce przecież uzyskać jak najlepszy efekt końcowy!

Firmy budowlane - komu zlecić budowę domu?

Zobacz listę sprawdzonych wykonawców domu. Kontakty do firm budowlanych z Twojego regionu z terminami na 2023/2024 - w jednym miejscu. Katalog zawiera 4001+ firm.

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych firm budujących domy jednorodzinne, działających w województwie podkarpackim. Znajduje się w dalszej części tekstu. Dodatkowo, postanowiliśmy przy okazji przybliżyć także m.in. etapy budowy domu oraz poszczególne prace wykonywane podczas ich trwania.

Etapy budowy domu

Budowa domu to proces, który można podzielić na kilka etapów. Na każdym wykonywane są inne prace budowlane. Jeżeli jesteś wciąż przed rozpoczęciem budowy domu, dobrze jest się orientować w tym zakresie. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej Ci będzie wybrać najlepiej dopasowaną ofertę od wykonawcy.

Zobacz poszczególne etapy budowy domu jednorodzinnego.

Formalności przed budową domu

Na tym etapie wielu inwestorów nie ma jeszcze wybranej firmy budowlanej. To okres kompletowania dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy domu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet po dopełnieniu tych formalności, przed startem jakichkolwiek prac budowlanych należy zgłosić rozpoczęcie budowy.

Stan zerowy

Można z całą pewnością stwierdzić, że na tym etapie przygotowuje się plac budowy do rozpoczęcia właściwych prac budowlanych. Do czynności, które wykonuje się w tym czasie, zaliczają się m.in. wyrównanie działki, wyznaczenie poziomu zero budynku, wykonanie fundamentów i zbrojenia, a także wylanie ślepej posadzki.

Stan surowy otwarty

Na tym etapie odbywają się roboty murarskie, prace konstrukcyjne, a także wykonuje się dach i orynnowanie. Dom w stanie surowym otwartym posiada już fundamenty, ściany, dach oraz kominy. Dodatkowo, ma także piwnicę, o ile projekt budowlany ją przewiduje.

Stan surowy zamknięty

Jak sama nazwa wskazuje, stan surowy zamknięty to "zamknięcie" budynku i doprowadzenie do stanu, w którym zdecydowanie przypomina już gotowy obiekt (potrzebne jest tylko jego wykończenie).

Do prac budowlanych, wykonywanych na tym etapie, zaliczają się m.in. budowa ogrodzenia, wykonanie instalacji, wylanie posadzki, montaż okien oraz drzwi wejściowych. Oczywiście, to nie wszystkie czynności, które podejmuje się w tym okresie - jest ich zdecydowanie więcej.

Prace wykończeniowe

Jak już wspomnieliśmy, dom jednorodzinny w stanie surowym zamkniętym z zewnątrz wygląda już na niemal gotowy. Po wykonanu prac wykończeniowych można się natomiast do niego bez problemu wprowadzać.

Dom jednorodzinny z wykończeniem "pod klucz" to najbardziej czaso- i pracochłonna usługa w zakresie budowy domu, oferowana przez fachowców z branży budowlanej.

 

Top 6 firm budowlanych - woj. podkarpackie

Dzięki temu, że na portalu Building Companion Klienci firm budowlanych mogą oceniać swoich wykonawców, możemy teraz opublikować listę najlepszych fachowców działających na terenie województwa podkarpackiego.

Sprawdź najlepsze firmy zajmujące się budową domów w woj. podkarpackim!

Mamy nadzieję, że poniższa lista będzie dla Ciebie ułatwieniem podczas poszukiwania firmy do budowy domu w województwie podkarpackim.

 

DECO-BUD

Jeżeli szukasz wykonawcy zajmującego się budową domów do stanu surowego otwartego, koniecznie rozważ współpracę z DECO-BUD! To fachowcy posiadający pełne wyposażenie i wykonujący usługi w sposób rzetelny i profesjonalny. Co istotne, firma budowlana dba o porządek na budowie, co nie jest wcale tak oczywiste, jeżeli chodzi o wykonawców.

Firma DECO-BUD z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów! Poproś o wycenę i sprawdź jej ofertę!

Patryk Tulejbicz usługi remontowo-budowlane "postawdom"

To "młoda" firma budowlana z Rzeszowa, wykonująca usługi w województwie podkarpackim. Priorytetem wykonawcy jest sprostanie oczekiwaniom każdego Klienta oraz wykonywanie prac zgodnie ze sztuką budowlaną. Fachowców wyróżnia wysoka staranność, dbałość o detale oraz pełne zaangażowanie.

Jeżeli zależy Ci na współpracy z fachowcami, którzy stawiają na rozwój i są na bieżąco z najnowszymi technologiami, koniecznie sprawdź ofertę tego wykonawcy!

Stanisław Stec Usługi Budowlane

Budowa domów jednorodzinnych do stanu surowego otwartego to jego specjalność! Firma Stanisław Stec Usługi Budowlane to rzetelny, solidny i konkretny wykonawca! Budowa domów to tylko jedna z usług świadczonych przez tę ekipę. Oprócz tego, fachowcy wykonują ogrodzenia i bramy, i prace ziemne.

Zobacz zdjęcia fantastycznych realizacji wykonawcy i przekonaj się, że zdecydowanie warto poprosić go o wycenę budowy domu!

PBPH Bud-Mario

To jedna z firm budowlanych, która ma dużo Klientów "z polecenia". Nic dziwnego, ekipa wykonuje usługi terminowo, zgodnie z kosztorysem i z dbałością o każdy detal! PBPH Bud-Mario jest wykonawcą posiadającym duże doświadczenie w zakresie budowy domów do stanu surowego otwartego, choć nie tylko. Oprócz tego, zajmuje się także dekarstwem, ociepleniami oraz pracami ziemnymi.

Chcesz zlecić budowę domu profesjonalistom, którym można zaufać? PBPH Bud-Mario to jedna z firm, które - po wykonaniu usługi - aż chce się polecać kolejnym potencjalnym Klientom!

Ładny Dach

Mimo swojej nazwy, firma Ładny Dach posiada zdecydowanie bardziej szeroki zakres usług niż tylko wykonywanie dachów. Budowa domów jednorodzinnych do stanu surowego otwartego jest jedną z nich! Wykonawca działa na terenie województwa podkarpackiego już od 10 lat i przez ten czas zdążył spełnić oczekiwania wielu Klientów. Osoby, u których wykonał usługę, jaką jest budowa domu, doceniają przede wszystkim jego solidność i rzetelność.

Firma Ładny Dach jest z pewnością jednym z wykonawców, których warto poprosić o ofertę!

F.U.H. Restaurator Wota Krzysztof

Budowa domów w stanie surowym otwartym, zamkniętym i z wykończeniem "pod klucz"... F.U.H. Restaurator Wota Krzysztof to wszechstronny wykonawca posiadający pełne zaplecze sprzętowe. Ekipa oprócz budowy domów wykonuje także montaż drzwi i okien, prace ziemne oraz ocieplenia.

Zastanawiasz się nad współpracą z tym wykonawcą? Gorąco zachęcamy do kontaktu bez zbędnej zwłoki. Najlepsi fachowcy mają terminy pozajmowane nawet kilka-kilkanaście miesięcy do przodu!

 

Budowa domów jednorodzinnych - czas trwania

We wcześniejszej części tekstu opisaliśmy poszczególne etapy budowy domu. Teraz natomiast zajmiemy się czasem ich trwania. Oczywiście, warto pamietać, że wszystkie przedziały czasowe, które podajemy, są jedynie orientacyjne i ostateczna długość prac zależy od wielu czynników.

  • Stan zerowy - jest on relatywnie prostym etapem i zajmuje niewiele czasu. Są to najczęściej 2-4 tygodnie.
  • Stan surowy otwarty - na tym etapie prac jest już więcej i są bardziej zaawansowane. Zwykle stan surowy otwarty uzyskuje się po 10-18 tygodniach. Trzeba jednak od razu zastrzec, że w tym przypadku czynnikiem, który najbardziej wpływa na czas trwania prac, jest pogoda. Jeśli jest skrajnie niesprzyjająca, bywa tak, że trzeba wstrzymać roboty budowlane do czasu, aż się poprawi.
  • Stan surowy zamknięty - czas trwania budowy na tym etapie to zwykle między 3 a 5 miesięcy. Na tym etapie natomiast czynnikiem najbardziej wpływającym na termin ukończenia jest dostępność fachowców. Dzieje się tak, ponieważ trzeba angażować wielu fachowców, w tym m.in. elektryka, kominiarza czy instalatora gazowego. Nie wszyscy oni są jednak dostępni w odpowiednim czasie.
  • Wykończenie domu jednorodzinnego - czy jesteśmy w stanie podać w tym przypadku jakikolwiek przedział czasowy? Niestety, nie. Rodzaj i zakres prac wykończeniowych jest tak różny, że może trwać równie dobrze kilka tygodni, jak i kilkanaście miesięcy... Dlatego w tym przypadku nie podamy nawet orientacyjnego czasu trwania.

Jak widzisz, budowę domu można ukończyć zarówno w kilka miesięcy, jak i kilka lat. Dlatego też tym bardziej warto wybrać solidnego wykonawcę, by cały proces przebiegał możliwie sprawnie i bezproblemowo.

Komu powierzyć budowę domu? Dowiedz się, co sprawdzać na etapie wyboru wykonawcy!

Budowę domów jednorodzinnych warto powierzać solidnym wykonawcom - takie są fakty! Niestety, bardzo rzadko trafia się na takich od razu po rozpoczęciu poszukiwań. Budowa domów jednorodzinnych jest usługą, która nie tylko trwa dużo czasu, ale i jest bardzo pracochłonna i wymaga maksymalnej dokładności. Dlatego też, wybierając firmę budowlaną, warto dokładnie sprawdzać potencjalnych kontrahentów!

Jeszcze zanim skontaktujesz się z jakimkolwiek fachowcem, zobacz, co można o nim przeczytać w Sieci. W tym zakresie świetnie sprawdzi się chociażby nasz portal Building Companion, gdzie znajdziesz opinie Klientów firm budowlanych.

Zresztą, oprócz przeczytania opinii, warto również zobaczyć zdjęcia realizacji wykonawcy. To także może dać obraz jakości jego pracy, choć - mimo wszystko - fotografie nie zawsze są w 100% wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości.

Ponadto, warto zwrócić szczególną uwagę na zakres świadczonych usług wykonawcy. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój wymarzony dom był od razu wykończony "pod klucz", a fachowcy oferują budowę domu do stanu surowego otwartego, nie spełnią Twoich oczekiwań. Niektórzy wykonawcy wykonują wszystkie prace samodzielnie, inni natomiast oddelegowują pewne czynności - choćby instalacje elektryczne czy gazowe. To też warto od razu doprecyzować i ustalić zakres odpowiedzialności firmy budowlanej.

Jeśli chodzi o materiały budowlane, w tym zakresie wielu inwestorów zdecydowanie woli, by wykonawca kupował je na bieżąco i rozliczał się na podstawie wartości faktur. Jest to na pewno bardziej wygodne i pozwala oszczędzić czas Klienta. Nie każdy fachowiec jednak zgadza sie na takie rozwiązanie. Dobrze jest więc zapytać o to jeszcze przed podpisaniem umowy.

Czy podjęcie decyzji o wyborze firmy budowlanej jest dziecinnie proste? Zdecydowanie nie! Czy jednak, po sprawdzeniu powyższych kwestii, może stać się łatwiejsze? Oczywiście, że tak! Uwierz, że wykonawca, który zaspokoi najbardziej wymagających Klientów, istnieje! Trzeba jednak go znaleźć, co potrafi trwać nieco dłużej niż przysłowiowa chwila.