Szukasz aktualnie solidnego wykonawcy, który oferuje usługę, jaką jest budowa domów? Lubuskie to województwo, w którym nie brakuje dobrych fachowców. Trzeba jednak wiedzieć, jak ich szukać!

Firmy budowlane - komu zlecić budowę domu?

Zobacz listę sprawdzonych wykonawców domu. Kontakty do firm budowlanych z Twojego regionu z terminami na 2022/2023 - w jednym miejscu. Katalog zawiera 4001+ firm.

 

Budowa domu jest bardzo czaso- i pracochłonna. Jako że jest to ogromna inwestycja, nie warto powierzać jej wykonania firmom budowlanym, które są nierzetelne i nieprofesjonalne. Zobacz, w jaki sposób znaleźć solidnego wykonawcę!

Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domów jednorodzinnych to proces, który ma wiele etapów. Zanim dojdzie do realnego rozpoczęcia budowy domu, należy dokonać wielu formalności, by w ogóle było to możliwe.

Przede wszystkim - należy kupić działkę, na której znajdzie się Twój wymarzony dom. Jej zakup powinien być oczywiście poprzedzony dokładną analizą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy. Niektórzy konsultują się również wtedy z projektantem lub doświadczonym kierownikiem budowy.

Następny etap to już wybór gotowego projektu lub zlecenie jego stworzenia projektantowi. Gotowych projektów budowlanych jest tak wiele, że zdecydowana większość osób wybiera spośród nich ten, któremu najbliżej do ich oczekiwań i następnie dokonuje jego adaptacji.

W dalszej kolejności czeka Cię wystąpienie o  pozwolenie na budowę domu lub zgłoszenie budowy. Oczywiście, w każdym przypadku należy zebrać odpowiednie dokumenty i wypełnić wniosek.

Mimo że początkowe procedury potrafią trwać długie tygodnie, warto przejść ten etap, by następnie móc już z każdym kolejnym miesiącem obserwować postęp prac "na budowie".

Top 7 firm budowlanych z woj. lubuskiego

Świetną metodą na znalezienie solidnych i terminowych wykonawców do budowy domu jest korzystanie z baz firm budowlanych. Building Companion to jedna z nich!

Dzięki możliwości filtrowania i sortowania bazy, w szybki i prosty sposób wyszukasz tam wszystkich najlepszych fachowców zajmujących się budową domów jednorodzinnych.

Sprawdź najlepsze firmy budowlane z województwa lubuskiego!

 

Lista fachowców została stworzona w oparciu o opinie użytkowników portalu Building Companion.

Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Warzecha

Uczciwość, rzetelność i terminowość - to wyróżniki Zakładu Remontowo-Budowlanego Stanisław Warzecha. Firma budowlana posiada niezbędne sprzęty do budowy domu do stanu surowego otwartego i realizuje zlecenia ze ścianą jednowarstwową. Zakład budowlany realizuje prace w województwie lubuskim, w promieniu 21 km od miejscowości Świdnica.

Jeżeli szukasz wykonawcy, który wykonuje zlecenia szybko i dokładnie, koniecznie sprawdź ofertę tej firmy budowlanej!

Maks-Bud Jarosław Szczerba

Maks-Bud Jarosław Szczerba to firma budowlana, która posiada szeroką ofertę. Budowa domów jednorodzinnych (stan surowy otwarty) to jedna z głównych usług wykonawcy. Mimo że zakład budowlany jest z miejscowości Żary, działa w promieniu 50 km od tej lokalizacji. Wykonuje zlecenia na terenie Polski i Niemiec. To fachowcy, których cechuje profesjonalizm, terminowość i rzetelność.

MaksBud Jarosław Szczerba to sprawdzona firma wykonująca usługi budowy domu!

Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji GP s.c. Monika i Paweł Błażejewscy

Zaprojektuj i wybuduj - to podejście wyróżniające Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji GP s.c. Monika i Paweł Błażejewscy od innych firm budujących domy. To wykonawcy, którzy nie tylko zajmują się budową domów jednorodzinnych, ale i posiadają uprawnienia projektowe. Dzięki temu nie trzeba szukać wielu fachowców, co pozwala na oszczędność czasu (i pieniędzy)! Jest to firma budowlana o wieloletnim doświadczeniu w branży.

Jeżeli szukasz fachowców pracujących na terenie Świdnicy i okolicy, oferta tego wykonawcy jest z pewnością godna rozważenia!

MAL BUD

Firma budowlana MAL BUD zajmuje się takimi usługami jak m.in. budowa domu (stan sturowy otwarty, stan surowy zamknięty), dekarstwo czy też prace ziemne. Już same zdjęcia zrealizowanych inwestycji wiele mówią o tym, jak dokładny i profesjonalny jest ten wykonawca. To fachowcy, którzy zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

MAL BUD to rzetelna firma budowlana, która dba o najwyższą jakość usług!

FP-Bud Paweł Fiedorowicz

FP-Bud Paweł Fiedorowicz to zakład budowlany wykonujący kompleksową usługę budowy domu do stanu surowego otwartego, zamkniętego oraz stanu deweloperskiego. Można mu powierzyć również prace wykończeniowe, by móc cieszyć się domem wykończonym "pod klucz". Firma budowlana działa w Sulechowie i w promieniu 50 km od tej lokalizacji.

Jeżeli chcesz powierzyć budowę domu profesjonalistom, warto poprosić o ofertę FP-Bud Paweł Fiedorowicz.

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY NIEDŹWIEDZKI NORBERT

Jak piszą zadowoleni klienci Zakładu Ogólnobudowlanego Niedźwiedzki Norbert - "Solidnie i na czas.". Firma zajmuje się usługami takimi jak m.in. budowa domu (stan surowy otwarty, zamknięty, z wykończeniem "pod klucz"), remonty, prace wykończeniowe czy też ocieplenia. Fachowiec działa w województwie lubuskim, w Sulechowie i okolicy.

Chcesz zbudować dom jednorodzinny? Zakres zlecenia z pewnością warto wycenić u tego wykonawcy!

Usługi Budowlane Szmuda Sławomir

Budowa domu do stanu surowego otwartego, zamkniętego, a także z wykończeniem - to główne prace świadczone przez wykonawcę Usługi Budowlane Szmuda Sławomir. Firma budowlana wykonuje budowę domu w sposób rzetelny, profesjonalny i z dbałością o każdy detal. To fachowcy, którzy doskonale znają sie na tym, czym się zajmują!

Budowa domów to specjalność wykonawcy Usługi Budowlane Szmuda Sławomir - sprawdź jego ofertę!

Budowa domów jednorodzinnych - jakie dokumenty do pozwolenia na budowę domu?

Budowa domu to proces, który wymaga wcześniejszego podjęcia wielu działań. Głównym z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Aby się o nie ubiegać, należy złożyć szereg dokumentów.

Są to przede wszystkim:

  • oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
  • wypis i wyrys z rejestru gruntów,
  • jeżeli brak jest dla działki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - decyzja o warunkach zabudowy,
  • cztery egzemplarze projektu budowlanego + wszelkie pozostałe prawnie wymagane pozwolenia uzgodnienia itp.,
  • warunki techniczne,
  • oświadczenie projektanta i sprawdzającego o tym, że projekt budowlany został sporządzony zgodnie z prawem i zasadami wiedzy technicznej,
  • dokumenty poświadczające uprawnienia projektantów.

Czy pozwolenie na budowę domu jest zawsze niezbędne? Niekoniecznie. W sytuacji, gdy powierzchnia obiektu nie przekracza 70m2, wystarczy dokonać zgłoszenia budowy domu jednorodzinnego.

Ile trwa proces budowy domu?

Budowa domu - może trwać zarówno latami, jak i dokonać się w ciagu kilku miesięcy. Oczywiście, piszemy tu o czasie samych prac budowlanych i wykończeniowych.

Od czego zależy to, jak długo buduje się dom jednorodzinny?

Zakres zlecenia (interesuje Cię budowa domu do stanu surowego otwartego, zamkniętego, a może już z całkowitym wykończeniem?)

Powierzchnia obiektu (innymi słowy - wielkość domu jednorodzinnego).

Rodzaj stosowanych materiałów.

Ilość kondygnacji (ilość pięter; budynek - podpiwniczony? Ze strychem?).

Jakość pracy ekipy do budowy domu (czy ma wykwalifikowanych pracowników? Odpowiednie sprzęty?)

Czy fachowcy robią wszystko we własnym zakresie, czy firma potrzebuje podwykonawcy?

Technologia stosowana do budowy domu.

Budowa domów jednorodzinnych to jedna z tych usług, które wymagają wielu specjalistycznych umiejętności i kwalifikacji. Warto powierzyć ją profesjonalistom, by później nie martwić się o jakość wykonania prac budowlanych.

Stan surowy otwarty, zamknięty i z wykończeniem - różnice

Fachowcy oferujący m.in. usługi budowy domu, często w ogłoszeniach umieszczają informacje typu: budowa domu (stan surowy zamknięty, stan surowy otwarty czy "pod klucz"). Co to oznacza?

Stan surowy otwarty

Jeżeli firma buduje dom jednorodzinny, zakres zlecenia natomiast obejmuje doprowadzenie do stanu surowego otwartego, oznacza to wykonanie następujących prac:

postawienie ścian nośnych, kominów, schodów wewnętrznych (jeżeli mają być żelbetowe) i stropu,

wykonanie więźby dachowej i pokrycia dachu.

Powierzchnia obiektu determinuje czas trwania budowy do stanu surowego otwartego. Z reguły jest to kilka miesięcy.

Stan surowy zamknięty

Kolejny etap milowy przy budowie domu to stan surowy zamknięty. Dom jednorodzinny ma już wtedy dach, całkowitą konstrukcję nośną, okna oraz drzwi zewnętrzne.

Na tym etapie położona jest już np. dachówka ceramiczna. Budynek podpiwniczony jest przygotowany do dalszych prac.

Stan deweloperski

Stan deweloperski to nic innego jak doprowadzenie domu do momentu, w którym niezbędne jest już tylko jego wykończenie. Domy jednorodzinne wyglądają już na tym etapie - przynajmniej z zewnątrz - jak gotowe do zamieszkania. Widać dom z oknami, drzwiami, elewacją, wykończonym dachem... Powierzchnia obiektu już się nie zmieni, mogą się za to pojawić dodatkowe elementy na posesji.

Z wykończeniem "pod klucz"

Jeżeli budujesz dom jednorodzinny - zakres zlecenia: "pod klucz", oznacza to, że po zakończeniu prac Twoja nieruchomość będzie już w pełni wykończona. Innymi słowy - będzie już położona np. blachodachówka, budynek podpiwniczony - o ile taki przewiduje projekt - będzie w 100% przystosowany do zamieszkania. Dodatkowo - wykonawcy wykonają wszystkie prace wykończeniowe we wnętrzach, łącznie z instalacjami.

Powierzchnia obiektu oczywiście wciąż wpłynie na długość prac fachowców. Podobnie jak stosowane materiały budowlane. Dla przykładu - jeżeli zdecydujesz się na użycie porothermu, budowany obiekt może być doprowadzony do stanu "pod klucz" wcześniej niż w przypadku stosowania innego systemu.

Sprawdź firmy w wybranych województwach:

a także w wybranych miastach:

 

Marzy Ci się dom jednorodzinny? Sprawdź fachowców z naszej bazy!

Interesujesz się budową domu w lokalizacji Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, a może Świebodzin?

Planujesz budowę domu z zastosowaniem bloczków ytong? Budowany obiekt ma być podpiwniczony i ze strychem? A może interesuje Cię dom jednorodzinny z całkowitym wykończeniem (powierzchnia obiektu do 150 m2)?

Niezależnie od Twoich oczekiwań, w naszej bazie firm znajdziesz zawsze dziesiątki wykonawców świadczących usługi budowy domu - i to zarówno z rynku lokalnego, jak i działających na terenie całej Polski.

Zobacz najlepszych fachowców z terenu woj. lubuskiego!