Szukasz fachowców, którzy świadczą usługę, jaką jest budowa domów? Gdynia, Gdańsk i Sopot to jedne z miejscowości, w których buduje się bardzo dużo. Są to zarówno domy z przeznaczeniem do samodzielnego zamieszkania, jak i na wynajem czy od razu na sprzedaż (zawsze jest popyt na atrakcyjne domy).

Firmy budowlane - komu zlecić budowę domu?

Zobacz listę sprawdzonych wykonawców domu. Kontakty do firm budowlanych z Twojego regionu z terminami na 2023/2024 - w jednym miejscu. Katalog zawiera 4001+ firm.

Budowa domów jednorodzinnych potrafi trwać długie miesiące, a czasami wręcz lata. Dlatego też warto zlecić tę usługę solidnemu i rzetelnemu wykonawcy. Na szczęście wciąż można takich znaleźć - trzeba jednak czasami trochę dłużej poszukać. Sprawdź fachowców polecanych przez użytkowników portalu Building Companion i przekonaj się, że znajdują się wśród nich naprawdę solidni i rzetelni wykonawcy!

Budowa domów jednorodzinnych - od czego zacząć?

Marzy Ci się wymarzony dom na terenie Trójmiasta, dokładniej - Gdyni? Świetny wybór - to miasto, które, wg wielu rankingów, jest świetnym miejscem do życia!

Mimo że prawdopodobnie udałoby Ci się - prędzej lub później - kupić dom w atrakcyjnej lokalizacji i cenie, pewnie nie byłby w 100% Twoim ideałem. Jeśli chcesz mieć wymarzony dom, musisz go sobie po prostu zbudować!

Od czego zacząć proces budowy domu? Jeśli jej jeszcze nie masz, powinieneś rozejrzeć się za działką. Mimo że nie jest ich na terenie województwa pomorskiego mało, znalezienie idealnej działki dla idealnego domu nie musi być wcale takie proste.

Gdy już "wytypujesz" kilka odpowiednich działek, pora je zweryfikować pod kątem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (jeżeli go nie ma, wówczas należy wystąpić o warunki zabudowy). Po zakupie najlepszej dla Ciebie, czas na wybór projektu domu. Możesz zdecydować się na jeden z tysięcy gotowych projektów i go zaadaptować lub zlecić projektantowi przgotowanie projektu na indywidualne zamówienie.

Następnie pora na zebranie i dostarczenie wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę domu lub zgłoszenia budowy. Na zakończenie formalności niezbędnych na tym etapie, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na placu budowy, należy obligatoryjnie zgłosić budowę.

Oczywiście, w tzw. międzyczasie trzeba jeszcze wybrać wykonawcę do budowy domu.

 

5 firm budowlanych najlepiej ocenianych przez Klientów

Na co patrzeć, wybierając fachowców zajmujących się budową domów? Bardzo istotnym kryterium są tu z pewnością opinie Klientów. Gdzie je znaleźć? Chociażby na portalach typu Building Companion, czyli bazie firm budowlanych działających w poszczególnych regionach kraju.

Zobacz najlepiej ocenianych wykonawców, specjalizujących się w budowie domów jednorodzinnych w Gdyni.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że w inny sposób także da się oczywiście znaleźć firmę budowlaną. Ten jest jednak szybki i prosty, a w końcu czas to pieniądz!

Usługi Ogólnobudowlane Owsiak Piotr

Budowa domu do stanu surowego otwartego, dekarstwo i prace wykończeniowe - oto prace wykonywane przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Owsiak Piotr. Fachowiec, mimo że jest z Pelplina, realizuje zlecenia także w promieniu 70 km od tej lokalizacji. Wykonawcę wyróżnia profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.

Szukasz fachowca, którego wiedza o budowie domów jednorodzinnych jest naprawdę spektakularna i można mu zaufać? Sprawdź ofertę firmy Usługi Ogólnobudowlane Owsiak Piotr i dołącz do grona jego zadowolonych Klientów!

Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Hallmann

Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Hallmann to wykonawca, na którym można polegać! Jest solidny, rzetelny oraz transparentny. Zadowoleni Klienci doceniają przede wszystkim jego zaangażowanie i profesjonalizm. Jeżeli chcesz bezstresowo przejść przez cały proces budowy domu, z tym fachowcem może Ci się to udać!

Jeżeli zależy Ci na współpracy z wykonawcą, który ściśle współpracuje z inwestorem, koniecznie poproś o wycenę firmy Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Hallmann!

Bracia-B T.Biecke B.Biecke Spółka Cywilna

To jedna z firm, która posiada bardzo szeroki zakres usług budowlanych. Budowa domów w stanie deweloperskim, surowym zamkniętym i otwartym to tylko kilka z nich. Dodatkowo, wykonawca oferuje m.in. doradztwo przy zakupie działki czy projektu, remonty, prace ziemne, nadzór budowlany czy instalacje elektryczne. Firma budowlana gwarantuje stały kontakt, pełne zaangażowanie oraz terminową realizację zleceń.

Bracia-B T.Biecke B.Biecke Spółka Cywilna to wykonawca oferujacy nowoczesne rozwiązania. Skontaktuj się z nim i sprawdź, co może Ci zaproponować!

Usługi remontowo budowlane Kwiatkowski Mariusz

Usługi remonotowo budowlane Kwiatkowski Mariusz to profesjonalny i rzetelny wykonawca z branży budowlanej. Fachowiec - poza budową domów jednorodzinnych do stanu surowego otwartego - oferuje także m.in. ocieplenia, remonty, instalacje elektryczne oraz prace ziemne. Klienci cenią przede wszystkim komunikatywność, rzetelność i terminowość wykonawcy.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy wykonującej usługę, jaką jest budowa domów, warto sprawdzić ofertę tego fachowca!

DJ Monolit Marcin Mazurkiewicz

DJ Monolit Marcin Mazurkiewicz to firma budowlana specjalizująca się w usłudze, jaką jest budowa domów - Gdańsk, Gdynia i teren w promieniu 50 km, choć nie tylko. Oprócz tego, wykonawca oferuje także ocieplenia, przyłącze mediów, przygotowanie dokumentacji oraz prace ziemne. Jeżeli priorytetem we współpracy z firmą budowlaną jest dla Ciebie fachowe doradztwo, DJ Monolit Marcin Mazurkiewicz powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Chcesz, żeby jakość i stan wykonania domu przerosły Twoje najśmielsze marzenia? Skontaktuj się z wykonawcą i porozmawiaj z nim o współpracy!

 

Wybieraj wykonawców doświadczonych w budowie domów jednorodzinnych!

Budowa domów jednorodzinnych jest usługą, która wymaga wielu kompetencji i kwalifikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz zlecić budowę domu w stanie deweloperskim, surowym zamkniętym czy otwartym, warto wybrać do tego fachowców specjalizujących się w tej usłudze.

Dzięki temu istnieje zdecydowanie większa szansa, że każdy etap budowy domu zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem, a sama budowa domu przebiegnie płynnie, sprawnie i bez większych problemów.

Jak wybrać projekt domu?

Stoisz przed wyborem projektu domu jednorodzinnego i wciąż zastanawiasz się, który wybrać? A może jednak lepiej zlecić wykonanie projektu na indywidualne zamówienie? Postanowiliśmy podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, by podjęcie decyzji o wyborze projektu stało się prostsze!

Przeanalizuj zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy.

Jest to o tyle istotne, że w MPZP (lub, gdy nie ma go dla konkretnej działki - decyzji o Warunkach Zabudowy) znajduje się szereg ustaleń dotyczących parametrów budowanego domu. To m.in. liczba kondygnacji, wysokość budowy czy maksymalna powierzchnia zabudowy.

Dostosuj projekt do wielkości i kształtu działki.

Działki różnią się m.in. kształtem czy wielkością. W związku z tym, nie każdy projekt domu jednorodzinnego dobrze "wpisze się" w każdą parcelę. Nawet jeżeli teoretycznie dom zmieści się na działce, zwróć także uwagę na odległości od jej granic. Jeśli będą zbyt małe, możesz nie uzyskać pozwolenia na budowę. Inną kwestią jest to, że nie byłoby to funkcjonalne.

Przemyśl, jaki rodzaj domu Cię interesuje.

Jeszcze przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy domu, z pewnością miałeś chociaż pewne wyobrażenie, jak będzie wyglądał. Być może nawet widziałeś atrakcyjne domy, którymi się w pewnym stopniu zainspirowałeś... Jeśli wiesz, czego chcesz, to już co najmniej połowa sukcesu!

Niezależnie jednak od tego, na jaki dom się zdecydujesz, z jakim dachem, w jakim kształcie i ilukondygnacyjny, pamiętaj, by zadbać o to, by do jego budowy użyć sprawdzonych materiałów!

Zadbaj o to, by Twój dom był maksymalnie funkcjonalny!

Dom jednorodzinny buduje się z reguły po to, by żyć w nim przez dłuższy czas. Dlatego też zdecydowanie warto zadbać o to, by był on funkcjonalny i mieszkało Ci się maksymalnie wygodnie.

Z pewnością wiesz, jakie potrzeby ma Twoja rodzina, ile czasu spędzasz w domu, co robisz w wolnym czasie, co jest dla Ciebie priorytetem... Indywidualne podejście do tworzenia projektu gwarantuje współpraca z projektantem. Niekiedy jednak generuje to wyższe łączne koszty budowy, które i tak potrafią być znaczne. Musisz więc dokładnie przemyśleć, na czym Ci bardziej zależy.

Projekt domu - gotowy czy na indywidualne zamówienie?

Na etapie wyboru projektu, warto sobie również zadać pytanie, czy wystarczy Ci gotowy projekt, czy potrzebujesz projektu na indywidualne zamówienie.

Warto mieć na uwadze, że to pierwsze rozwiązanie, mimo że początkowo może wydawać się bardziej korzystne cenowo, wcale nie musi być tak niskokosztowe. Wiąże się to z tym, iż niemal nigdy nie zdarza się tak, że gotowy projekt nie wymaga adaptacji. Ta natomiast potrafi być dość kosztowna. Oczywiście, wiele zależy jednak od działki, jaką posiadasz i Twoich oczekiwań względem budowanego domu.

Projekt tworzony na indywidualne zamówienie to natomiast gwarancja maksymalnego dostosowania do Twoich potrzeb, co jest bardzo istotne. Wiąże się jednakże ze zdecydowanie wyższymi kosztami wstępnymi. Na dalszym etapie nie wymaga on jednak adaptacji, więc to, co będzie dla Ciebie bardziej korzystne, zależy od indywidualnego przypadku.

Atrakcyjne domy, czyli jakie? Trendy w budownictwie domów jednorodzinnych

Nieco wcześniej wspomnieliśmy już o tym, że projekt domu powinien Ci się podobać wizualnie. Czy zależy Ci również na tym, by wpisywał się w aktualne trendy w budownictwie? Jeżeli tak, weź pod uwagę kilka naszych porad.

Obecnie dużo się mówi o tym, że dom powinien być energooszczędny. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim - współczynnik przenikania ciepła powinien być możliwie najniższy (innymi słowy - występują minimalne straty ciepła).

Ponadto, coraz bardziej "trendy" (i zarazem ekologiczne) jest wykorzystywanie energii odnawialnej, m.in. do ogrzewania, chłodzenia czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych, które warto przewidzieć już na etapie projektu domu.

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny domów jednorodzinnych, tu obecnie przeważają proste bryły, często parterowe lub maksymalnie dwukondygnacyjne. Coraz więcej osób stawia na funkcjonalność bardziej niż skomplikowane konstrukcje. Tym, co z pewnością jest obecnie trendy, są duże przeszklenia. Wyglądają dość spektakularnie i mają wiele zalet.