Budowa

Co to jest humus i jak można go wykorzystać?

Humus tworzą szczątki roślinne, poddane procesom rozkładu. To właśnie z tej warstwy rośliny i plony pobierają substancje mineralne z gleby, które są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Humus jako ziemia jest stosowana do nawożenia słabej, mało urodzajnej gleby.

Wełna mineralna: jaką wybrać? Porównanie ze styropianem

Wełna mineralna to obecnie bardzo często wykorzystywany materiał izolacyjny. Współczynnik przenikania ciepła jest tutaj podobny jak w przypadku styropianu, przy czym to drugie rozwiązanie może wydawać się atrakcyjne ze względu na cenę. W jaką wełnę mineralną najlepiej zainwestować? I w jaki sposób różni się ona od styropianu? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Jakie kwiaty wybrać na balkon? Aranżacje balkonu z kwiatami

Kwiaty na balkon są ulubioną dekoracją miłośników natury. Uwielbiamy je podwieszać do zadaszenia, umieszczać przy poręczach czy stawiać w dużych, efektownych donicach. Kwiaty balkonowe wyglądają najlepiej, gdy mają kolorowe płatki oraz wspaniale rozwijają swe pnącze, otulając cały balkon.

Co to jest weranda? Jak zbudować werandę?

Weranda jako dodatkowa, zadaszona przestrzeń przydomowa spełnia wiele funkcji. Może mieć formę oszklonego pomieszczenia lub być bardziej otwarta jak taras. Weranda niekiedy jest traktowana jako ganek – miejsce, które łączy wnętrze domu z ogrodem lub dodatkowe pomieszczenie wypoczynkowe w porze wiosenno-letniej.

Antresola co to jest-min.jpg

Antresola: co to jest? Jak należy ją wykonać?

Jeszcze do niedawna antresolę można było wykorzystać głównie w kamienicach, coraz częściej jednak pojawia się ona jako stały element w nowym budownictwie. W domach z antresolą można świetnie wykorzystać nieużytkowaną wcześniej przestrzeń...

Styropian - jaki wybrać na ocieplenie i elewację-min.jpg

Styropian - jaki wybrać na ocieplenie i elewację?

Pośród szerokiej gamy styropianów obecnych dostępnych w ofertach sklepowych, trudno jest często zdecydować się na jeden. Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje materiału izolacyjnego ? Których z nich najlepiej sprawdzi się do ocieplenia i na elewację? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.