Artykuły

Jakie kwiaty wybrać na balkon? Aranżacje balkonu z kwiatami

Kwiaty na balkon są ulubioną dekoracją miłośników natury. Uwielbiamy je podwieszać do zadaszenia, umieszczać przy poręczach czy stawiać w dużych, efektownych donicach. Kwiaty balkonowe wyglądają najlepiej, gdy mają kolorowe płatki oraz wspaniale rozwijają swe pnącze, otulając cały balkon.

Co to jest weranda? Jak zbudować werandę?

Weranda jako dodatkowa, zadaszona przestrzeń przydomowa spełnia wiele funkcji. Może mieć formę oszklonego pomieszczenia lub być bardziej otwarta jak taras. Weranda niekiedy jest traktowana jako ganek – miejsce, które łączy wnętrze domu z ogrodem lub dodatkowe pomieszczenie wypoczynkowe w porze wiosenno-letniej.

Antresola co to jest-min.jpg

Antresola: co to jest? Jak należy ją wykonać?

Jeszcze do niedawna antresolę można było wykorzystać głównie w kamienicach, coraz częściej jednak pojawia się ona jako stały element w nowym budownictwie. W domach z antresolą można świetnie wykorzystać nieużytkowaną wcześniej przestrzeń...

Styropian - jaki wybrać na ocieplenie i elewację-min.jpg

Styropian - jaki wybrać na ocieplenie i elewację?

Pośród szerokiej gamy styropianów obecnych dostępnych w ofertach sklepowych, trudno jest często zdecydować się na jeden. Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje materiału izolacyjnego ? Których z nich najlepiej sprawdzi się do ocieplenia i na elewację? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Drzwi wejciowe jakie wybra Na co zwrci uwag.jpg

Drzwi wejściowe: jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Drzwi wejściowe pozwalają nie tylko uatrakcyjnić wygląd całego budynku lub mieszkania, ale – przede wszystkim – zapewnić nam większe bezpieczeństwo. Oferta sklepowa jest jednak w tym momencie na tyle szeroka, że wybór konkretnego modelu może nas niemal przyprawić o zawrót głowy. Co powinno zwrócić naszą uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Gara blaszany jak wykoczy i ociepli Poradnik.jpg

Garaż blaszany: jak wykończyć i ocieplić? Poradnik

Garaż blaszany jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, którego główną zaletą jest stosunkowo niska cena oraz łatwość jego postawienia – taki rodzaj garażu nie jest związany bezpośrednio z gruntem i, co więcej, do jego postawienia nie są potrzebne żadne dokumenty oraz zezwolenia. Jak ocieplić garaż blaszany? I jak go najlepiej wykończyć?